POLECAMY
W najbliższą środę, 25 maja odbędzie się przedostatnie w tym roku akademickim spotkanie Akademii Edukacyjnej Medtronic dla osób z cukrzycą typu 1.
Spotkanie na temat uprawiania sportu przez osoby leczące się pompą poprowadzi dr B. Florys. Dr Andrzej Gawrecki z Kliniki Diabetologii w Poznaniu podkreśla: - Sport jest bardzo ważnym elementem leczenia cukrzycy. Może on ochronić dzieci i młodzież przed przewlekłymi powikłaniami tej choroby, poprawia wartości glikemii oraz pozwala zmniejszyć dobową dawkę insuliny. Osoby, które uprawiają sport muszą mieć dużą wiedzę swojej chorobie i o działaniu insuliny. Na co dzień są bowiem dla siebie lekarzami - muszą dostosować dawkę insuliny do treningu, do codziennej aktywności, zajęć na uczelni. Dlatego bardzo ważna jest ich edukacja. Kolejne, siódme już spotkanie Akademii Edukacyjnej Medtronic dla osób z cukrzycą typu 1 odbędzie się w Białymstoku 25 maja o godzinie 17:00 w Zespole Szkół Integracyjnych nr 1 przy ul. Łagodnej 10. Szczegółowe informacje na temat spotkań, program i informacje o rejestracji znajdują się tutaj.
andy
24@bialystokonline.pl
Kultura i Rozrywka 10:54
Aktualności 10:00
Kultura i Rozrywka 08:27
Biznes 08:10
Ciekawostki 08:00
Aktualności 08:00
Aktualności 2026.06.25 19:49
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji