Bezpłatne wycieczki dla uczniów. Komu przysługuje bon?

2023.09.07 14:47
Przemysław Czarnek, szef Ministerstwa Edukacji i Nauki przekazał informację o kolejnych bonach. Będą dedykowane uczniom, którzy pojadą dzięki nim na wycieczki.
Bezpłatne wycieczki dla uczniów. Komu przysługuje bon?
Fot: pixabay.com

Przemysław Czarnek zapowiedział program "Bon szkolny - Poznaj Polskę". Będzie to dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla każdego ucznia. Jak poinformował, od wiosny przyszłego roku, w ramach niego zostaną sfinansowane krótkie wycieczki edukacyjne.

"Polska jest piękna i ma wspaniałą historię, a bycie Polakiem to wielka duma. System edukacji powinien temu wychodzić naprzeciw. Znajomość polskiej historii, kultury, powinna leżeć u podstaw wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Nazywam to pedagogiką dumy (…). I dlatego od wiosny przyszłego roku, w ramach programu "Bon szkolny – poznaj Polskę" sfinansujemy jedno i dwudniowe wycieczki dla każdej klasy i każdego ucznia w Polsce”

- powiedział minister Czarnek na nagraniu Prawa i Sprawiedliwości, które zostało zamieszczone na Twitterze.

Na wycieczki pojedzie nawet 5 mln uczniów

Polityk zapowiedział, że dzięki bonowi, w przyszłym roku 5 mln uczniów będzie mogło odwiedzić najważniejsze miejsca w naszym kraju. Dzięki temu jego zdaniem „młody człowiek mógł się z dumą odwoływać do własnej kultury i osiągnięć Polski, być dumnym z naszego pięknego języka i symboli narodowych”.

Zdaniem polityka informacja o projekcie "Bon szkolny - Poznaj Polskę" ucieszy nie tylko najmłodszych, ale i sektor turystyczny, a także polskich przewoźników. Wiele firm z tej branży do dziś boryka się z problemami, które zapoczątkowała przed laty pandemia. 

Nowy program będzie kontynuacją programu „Poznaj Polskę”. Na wycieczki dla uczniów ma być też przeznaczona dużo większa kwota niż wcześniej. Szacuje się, że na ten cel może być przeznaczony nawet miliard złotych.

Wycieczki będą dofinansowane na poziomie 80-100% Ma to być spore odciążenie dla rodziców, dla których wysłanie dziecka na wyjazd organizowany przez szkołę, było wielokrotnie sporym wyzwaniem.

Redakcja
24@bialystokonline.pl
1569 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39