Białostoccy gimnazjaliści dyskutowali o idealnym samorządzie

2012.04.04 00:00
Jakie są zasady dobrego funkcjonowania samorządu w szkole? Na to pytanie odpowiedzi szukali uczniowie Publicznego Gimnazjum Nr 7 i Nr 2 w Białymstoku podczas debaty.
Białostoccy gimnazjaliści dyskutowali o idealnym samorządzie
Fot: Magdalena Choińska

Uczniowie gimnazjum pracując w grupach tworzyli opis "idealnego" kandydata na przewodniczącego oraz omawiali sposoby przekazywania ważnych informacji rówieśnikom.

- Zastanawialiśmy się też nad tym, czy praca przewodniczącego samorządu szkolnego czy klasowego jest trudna. Było wiele odmiennych zdań, wspólnie uzgodniliśmy, że to odpowiedzialna i ważna funkcja. Trzeba być elastycznym i iść na kompromisy. Zauważyliśmy, że to także przyjemność, gdyż z sukcesów i owocnych rezultatów naszej pracy możemy czerpać ogrom satysfakcji i radości - powiedziała Magdalena Choińska, uczennica klasy 3d, organizatorka debaty. Dodatkowo, uczniowie dyskutowali o tym, w jaki sposób rodzice i nauczyciele mogą pomagać im w prowadzeniu samorządu uczniowskiego.


Debata odbyła się w ramach Projektu-konkursu z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie, skierowanego do uczniów gimnazjów z całego kraju. Nagrodą główną jest wyjazd na obrady sejmu.

MAG

1242 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39