Białostoccy prawnicy zaskakują. Będą mieli okazję zasłynąć na arenie międzynarodowej

2023.10.18 19:22
Białostoccy studenci i naukowcy wielokrotnie udowadniali, jak wiele są warci. Tym razem, szansę wykazania się za granicą będzie miał Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.
Białostoccy prawnicy zaskakują. Będą mieli okazję zasłynąć na arenie międzynarodowej
Fot: UwB

Białostocki Wydział Prawa podpisał umowę o utworzeniu serii wydawniczej "Current Debates in European Integration" w brytyjskim Routledge. Jest to jedno z najbardziej prestiżowych wydawnictw. W przyszłym roku opublikowane zostaną w niej monografie i prace zbiorowe z naszej uczelni. Będą dotyczyły wyzwań współczesnej Europy. Analizowane będą też wyzwania "z perspektywy multidyscyplinarnej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa i nauk politycznych".

Redaktorami serii wydawniczej są dr hab. Elżbieta Kużelewska, prof. UwB oraz dr Dariusz Kloza z Universiteit Gent (Belgia).

- Myślę, że o utworzeniu serii wydawniczej w Routledge zdecydował fakt, że Wydział Prawa od wielu lat ma serię wydawniczą w Intersentia. Publikacje wydawane przez to wydawnictwo cieszą się dużą renomą i to dla Routledge było rodzajem gwarancji solidnej współpracy z naszym wydziałem – mówi dr hab. Elżbieta Kużelewska, prof. UwB i prodziekan Wydziału Prawa ds. nauki.

Redaktorzy serii wydawniczej zapraszają wszystkich chętnych do nadsyłania propozycji monografii na adres: e.kuzelewska@uwb.edu.pl lub dariusz.kloza@ugent.be.

Warto wiedzieć, że wydawnictwo Routledge znalazło się ministerialnym wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe. Jest uznawane za jedno z najbardziej prestiżowych i największych wydawnictw naukowych na świecie.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1857 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39