Białostoccy technicy w sieci innowacji

2009.11.18 00:00
Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT w Białymstoku dołączyła do grona ośrodków świadczących bezpłatne usługi proinnowacyjne dla przedsiębiorców.

Skupione są one w Krajowej Sieci Innowacyjnej działającej w ramach Krajowego Systemu Usług KSU (KSI KSU). Oferują bezpłatne przeprowadzenie audytu technologicznego i obsługę procesu transferu technologii. Jest to możliwe dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Do grona ośrodków dołączyły również Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego w Olsztynie, Agencja Rozwoju Regionalnego MARR w Mielcu oraz Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie. W sumie w kraju działają już 22 tego rodzaju ośrodki.

W ramach sieci funkcjonują też punkty konsultacyjne, które świadczą bezpłatne usługi informatyczne dla przedsiębiorców oraz osób planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Dzięki unijnemu wsparciu w naszym województwie działają cztery takie punkty: w Białymstoku, Suwałkach, Łomży i Augustowie. Od września zeszłego roku pomogły ponad 1200 klientom.

andy

784 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39