Białostoccy uczniowie w międzynarodowym konkursie kreatywności

2013.02.07 00:00
"Umysłowa Odyseja" to nie tylko konkurs artystyczny, ale przede wszystkim sprawdzian samodzielności i twórczego myślenia. Podlascy uczniowie przygotowują się do pierwszych eliminacji.
Białostoccy uczniowie w międzynarodowym konkursie kreatywności
Fot: slosto.biaman.pl
Gimnazjaliści z Białegostoku przygotowują się do marcowych eliminacji

Kilka podlaskich szkół bierze udział w edukacyjnym programie „Umysłowa Odyseja”. Jest to międzynarodowy konkurs mający na celu rozwój zdolności twórczych dzieci i młodzieży. Finał konkursu odbędzie się w USA.

Zawody przebiegają etapowo, a pierwsze eliminacje dla okręgu z województwa podlaskiego odbędą się w Warszawie. Z Podlaskiego udział bierze m.in. Społeczne Gimnazjum nr 8 w Białymstoku. Uczniowie biorący udział w konkursie przygotowują się teraz do I etapu, którym jest stworzenie 8-minutowego przedstawienia.

Jak podkreślają pracownicy szkoły, udział w tego typu konkursach jest ciekawą odskocznią od codziennych lekcji i pomaga rozwijać w młodzieży kreatywne myślenie, samodzielność i pracę zespołową. Gimnazjaliści pracują już od listopada, a pierwsze eliminacje, na szczeblu regionalnym, odbędą się 3 marca.

Joanna Kulik
24@bialystokonline.pl

1181 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39