Białostocka uczelnia będzie współpracowała z placówką z Indii. Co to oznacza?

2024.03.13 12:16
Politechnika Białostocka zawarła umowę o współpracy z indyjską uczelnią. Skorzystają na tym studenci.
Białostocka uczelnia będzie współpracowała z placówką z Indii. Co to oznacza?
Fot: PB

Politechnika Białostocka będzie współpracowała z Maharaja Sayajirao University of Baroda (MSU) – jedną z najważniejszych instytucji szkolnictwa wyższego i badań w Indiach. Obie uczelnie planują realizować wspólne projekty badawcze. Planowana jest też wymiana kadry i studentów. 

– To nasza kolejna umowa bilateralna o współpracy z uczelnią zagraniczną. Mamy takich umów wiele, ale liczę, że ta będzie szczególnie aktywna, ponieważ z inicjatywą jej podpisania wyszli naukowcy, którzy już ze sobą współpracują, mają dobre doświadczenia i stwierdzili, że warto rozwinąć formy współpracy. Podpisany dziś dokument umożliwi nam start w konkursach o projekty międzynarodowe, pozwoli też zintensyfikować wymianę kadry, studentów i doktorantów – mówi Rektor Politechniki Białostockiej dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB.

Naukowcy największej uczelni technicznej w regionie współpracują z pracownikami The Maharaja Sayajirao University of Baroda. Dotyczy to głównie Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Rezultatem tej współpracy są wspólne publikacje naukowe. Trwające już od kilku lat kontakty z uczelnią z Indii wyraża się także w wymianie akademickiej, najczęściej krótkich wizytach studyjnych. Umowa, która została teraz podpisana, pozwoli kontynuację oraz wzmocnienie podejmowanych dotychczas działań.

Uczelnia, z którą będzie współpracować Politechnika Białostocka - aharaja Sayajirao University of Baroda (MSU) jest jedną z najważniejszych instytucji szkolnictwa wyższego i badań w Indiach. Mieści się w mieście Vadodara, w stanie Gujarat w zachodnich Indiach. W jej skład wchodzi 14 wydziałów, na których kształci się 46 tys. studentów. Językiem wykładowym jest język angielski.

Redakcja
24@bialystokonline.pl

863 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39