Białostocki klub znów zmienił nazwę. Nowy rok zaczął od porażki

2023.01.09 09:19
Występująca w FOGO Futsal Ekstraklasie Jagiellonia Białystok w 16. serii zmagań zmierzyła się na wyjeździe z Constractem Lubawa. Wicelider tabeli pokonał podlaski zespół aż 7:1.
Fot: Redakcja BiałystokOnline

MOKS Słoneczny Stok Białystok na początku sezonu przeobraził się w MOKS Słoneczny Stok Jagiellonię Białystok, a teraz - na starcie 2023 r. - doszło do kolejnej zmiany nazwy. Podlaski zespół to teraz po prostu Jagiellonia Białystok.

- Chcąc rozwijać klub, zdecydowaliśmy się na jeszcze większą współpracę z drużyną Jagiellonii Białystok. Niesie to za sobą wiele korzyści, zarówno marketingowych, wizerunkowych jak i materialnych. Z całego serca chcielibyśmy podziękować dotychczasowemu prezesowi Wacławowi Rekśćiowi za wieloletnie prowadzenie sekcji futsalowej, życzymy spokojnej i w pełni zasłużonej emerytury oraz mamy nadzieje że będzie on honorowym gościem na każdym z naszych spotkań - czytamy w komunikacie klubu.

Jagiellończycy w pierwszym występie po świąteczno-noworocznej przerwie zmierzyli się na wyjeździe z Constractem Lubawa. Do 12. minuty białostocki zespół dzielnie stawiał opór faworyzowanym rywalom, lecz później worek z bramkami się rozwiązał i Żółto-Czerwoni przegrali delegacyjny mecz aż 1:7. Honorowe trafienie dla białostoczan zdobył debiutujący w drużynie Denis Sandetskyi, natomiast po stronie przeciwnej na listę strzelców wpisywali się: Ludgero Lopes (x3), Tomasz Kriezel, Ivan Feliz, Adriano oraz Mateusz Madziag.

Następny pojedynek o punkty Jagiellonia stoczy 21 stycznia. Tego dnia Żółto-Czerwoni zagrają we własnej hali z zajmującym 7. miejsce klubem Red Dragons Pniewy. Jeżeli chodzi o Jagę, to ta w tej chwili w tabeli FOGO Futsal Ekstraklasy jest na pozycji numer 10.

15. Legia Warszawa 14 8 40:61

KS Constract Lubawa - Jagiellonia Białystok 7:1 (3:0)
Bramki: Ludgero Lopes 12, 20, 38, Tomasz Kriezel 12, Ivan Feliz 30, Adriano 33, Mateusz Madziag 35 - Denys Sandetskyi 32