Białostocki Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Czym jest i jak działa?

2023.03.28 13:18
Już w najbliższą środę (29.03) odbędzie się tegoroczne spotkanie otwarte Młodzieżowego Strajku Klimatycznego (MSK) w Białymstoku.
Białostocki Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Czym jest i jak działa?
Fot: Malwina Witkowska

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny to międzynarodowy ruch uczniów i studentów, którzy protestują przeciwko bierności polityków wobec globalnego ocieplenia oraz wywołanych przez człowieka zmian klimatu. Celem ruchu jest przyciągnięcie uwagi opinii publicznej oraz władz do pilnej potrzeby podjęcia działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego przed dalszym niszczeniem. Młodzież z Białegostoku również dołączyła do tego ruchu, aktywnie angażuje się w organizowanie różnych protestów, a aktualnie szuka kolejnych członków i członkiń.

- Bardzo serdecznie zapraszamy każdą osobę zatroskaną klimatem. Jeśli ten temat jest Ci bliski, chcesz zaangażować się w działania na rzecz planety, doedukować się i postawić się niekompetentnie prowadzonej polityce klimatycznej, to wydarzenie jest skierowane dla Ciebie! Spotkanie nie będzie mieć formalnego charakteru, dlatego też absolutnie nie ma się czym stresować - przekazują organizatorzy.

Na spotkaniu zostanie przedstawiona działalność białostockiego MSK, zasady funkcjonowania ruchu, a działaczki i działacze opowiedzą o ostatnich organizowanych wydarzeniach.

- Możesz zwrócić się osobiście do osób z przypinką z naszym logo, żeby odpowiedzieć na pytania i wyjaśnić wątpliwości. Nie musisz się niczym przejmować, jeśli jest to Twój pierwszy kontakt z aktywizmem. Wszystkiego uczymy się z czasem i wykonujemy tylko takie zadania, z którymi czujemy się komfortowo. Jeżeli masz specjalne umiejętności, jak na przykład zdolność do pisania, robienia grafik, języków, rozmów z mediami, czy fotografii, będzie mógł ją wykorzystać i dodatkowo rozwijać przy naszych projektach - zachęca białostocki MSK.

Co więcej, samo spotkanie otwarte nie zobowiązuje do dołączenia do ruchu. Oczywiście, furtka jest zawsze otwarta, więc jeśli jednak ktoś zachce dołączyć do MSK to może to zrobić w każdej chwili.

Szczegóły wydarzenia: Spotkanie otwarte Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl
1432 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39