Białostocki szpital dostał certyfikat jakości od ministra zdrowia

2022.02.22 16:28
"Śniadecja" otrzymała certyfikat jakości od ministra zdrowia. To duże wyróżnienie.
Białostocki szpital dostał certyfikat jakości od ministra zdrowia
Fot: UMWP/M. Duchnowski

Minister zdrowia przyznał Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku certyfikat akredytacyjny. Jest to nagroda przyznawana za etyczną opiekę nad pacjentem, dobrą komunikację i współpracę oraz przestrzeganie zasad diagnostyki i terapii.

– Jest mi bardzo miło poinformować, że Wojewódzki Szpital Zespolony otrzymał certyfikat w bardzo wysokiej skali punktowej – 84 proc. To jeden z najwyższych wyników w województwie podlaskim. Chciałbym podziękować całemu zespołowi, bo uzyskanie akredytacji to praca zespołowa, wysiłek wszystkich ludzi z naszego szpitala, którzy przez ostatnie sześć lat bardzo ciężko pracowali na tak wysoki wynik – powiedział dyrektor szpitala Cezary Nowosielski.

Z certyfikatu dumny jest również marszałek województwa:

- To wielki sukces. Tak wysoki wynik świadczy o bardzo wysokiej jakości usług medycznych, o bardzo dobrej organizacji pracy, ale też o bezpieczeństwie, jakie gwarantuje szpital w zakresie usług medycznych. W imieniu całego zarządu i radnych wojewódzkich chciałbym podkreślić, że jesteśmy z państwa bardzo dumni – powiedział Artur Kosicki. Dodając,że sukces jest bez wątpienia wynikiem ciężkiej pracy całego zespołu szpitalnemu.

Szpitale były oceniane przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Ostateczna decyzja o przyznaniu wyróżnienia należała jednak do ministra.

– To bardzo ważny dokument. Świadczy o jakości usług, ale też o bezpieczeństwie opieki. Jako samorząd województwa również prowadzimy monitoring pracy naszych jednostek podległych (szpital wojewódzki do nich należy – przyp. red.). W ostatnim takim badaniu szpital wypadł bardzo dobrze. W skali 5-stopniowej uzyskał 4,51, co wskazuje, że około 90 proc. pacjentów jest zadowolonych ze świadczonych usług – poinformował członek zarządu Marek Malinowski.

Na nagrodzie z pewnością skorzystają pacjenci, bowiem taka akredytacja jest premiowana podczas kontraktowania świadczeń.

– Członkowie komisji akredytacyjnej powiedzieli nam, że zawsze na koniec badania oceniają szpital pod tym kątem, czy chcieliby się w nim leczyć.  Bez wahania odpowiedzieli, że w naszym szpitalu chcieliby – podsumował Sławomir Gołaszewski, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa w szpitalu wojewódzkim.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

341 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39