Białostockie Dni Zamenhofa tym razem w formie on-line. Udział jest bezpłatny

2020.12.09 15:51
Od piątku do niedzieli (11-13.12) odbywać się będą 21. Białostockie Dni Zamenhofa. Pandemia koronawirusa sprawiła, że przeprowadzone zostaną one w formie elektronicznej. By wziąć udział w wydarzeniu, wcale nie trzeba opuszczać swojego domu.
Białostockie Dni Zamenhofa tym razem w formie on-line. Udział jest bezpłatny
Fot: Centrum im. Ludwika Zamenhofa

Już za chwilę, już niebawem, ruszą 21. Białostockie Dni Zamenhofa. Mimo trudnych czasów organizatorzy zadbali o to, by wydarzenie doszło do skutku, a program był jak najciekawszy.

Otwarcie imprezy nastąpi w piątek o godz. 17.00. Na początek planowane jest podsumowanie 10. edycji konkursu literackiego "Esperanto łączy ludzi" odbywającego się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku na opowiadanie pt. "Pandemia: niecodzienna codzienność". Jeszcze tego samego dnia Zofia Dzierżawska, czyli autorka ilustracji do książki "Doktor Esperanto i język nadziei" opowie o swej pracy nad publikacją, zaś później będzie miała miejsce transmisja koncertu z muzyką klezmerską i folkową.

W sobotę na wszystkich miłośników języka esperanto czeka seria wykładów. Robert Kamiński opowie np. o prześladowaniach ruchu esperanckiego w Warszawie, a Nina Pietuchowska poruszy temat Białegostoku w XIX i XX wieku w kontekście wielokulturowości. Niedziela to już z kolei wirtualna wycieczka do Supraśla i szkolenie trenerów w ramach programu Erasmus+.

21. Białostockie Dni Zamenhofa całkowicie przeprowadzone zostaną w formie on-line za pomocą usługi do grupowych wideorozmów o nazwie Zoom.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji. Osoby zainteresowane uczestnictwem muszą posiadać jedynie komputer, laptop lub smartfon z dostępem do internetu oraz zainstalowaną aplikację Zoom. Należy także znać identyfikator spotkania (990 029 2000) i odpowiednie hasło (bja2020).

Dokładny program wydarzenia: 21. Białostockie Dni Zamenhofa

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1232 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39