Białostockie schronisko poszukuje wolontariuszy

2023.06.02 08:02
Schronisko "Dolina Dolistówki" rozpoczęło nabór na nowych wolontariuszy. Potrzeba 15 osób, których zapał nie minie po kilku spotkaniach ze zwierzętami.
Białostockie schronisko poszukuje wolontariuszy
Fot: Marcin Jakowiak / UM Białystok

Schronisko dla zwierząt "Dolina Dolistówki" w Białymstoku aktualnie poszukuje 15 wytrwałych, odpowiedzialnych i systematycznych wolontariuszy. Muszą to być osoby, których zapał nie wygaśnie po krótkim czasie. W schronisku znajduje się wiele bezdomnych i porzuconych zwierząt, które potrzebują opieki, miłości i wsparcia. Dlatego rola wolontariusza jest niezwykle istotna dla ich codziennego funkcjonowania i szansy na znalezienie nowego domu.

- Prosimy o przemyślane zgłoszenia. Wolontariat wymaga nie tylko chęci spędzenia czasu z psami, ale również gotowości poświęcenia im czasu. Praca wolontariusza to nie tylko blaski, są też i cienie i dużo skrajnych emocji. Sama miłość, którą chcesz dać psom, choć znaczy wiele - nie wystarczy - informuje schronisko.

Aby zostać wolontariuszem, trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim, należy mieć ukończone 16 lat. Jeśli jest się osobą niepełnoletnią, konieczna jest również zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Osoby niepełnoletnie mogą wyprowadzać psy poza teren schroniska jedynie w towarzystwie innego, pełnoletniego wolontariusza.

Bycie wolontariuszem wiąże się z pewnymi obowiązkami. Należy regularnie odwiedzać schronisko i wyprowadzać psy na spacery co najmniej 2 razy w tygodniu, ale tak, aby dni nie następowały po sobie. Dlatego osoby, które mogą być dostępne tylko w weekendy, proszone są o niezgłaszanie się. Ponadto, wolontariusz musi wykonać minimum 40 godzin pracy w przeciągu 3 miesięcy.

Wolontariuszem może zostać osoba, która zadeklaruje chęć pracy z psami, czy to przygotowując je do adopcji, czy sprawdzając ich zachowanie w różnych sytuacjach. Przyszły wolontariusz musi być również gotowy do udziału w różnorodnych formach i akcjach promujących psy. Musi posiadać umiejętność radzenia sobie ze stresem i być gotowy do wizyt w schronisku niezależnie od pogody. Dodatkowo, musi mieć pozytywne nastawienie do psów i wykazywać wrażliwość na ich los.

Osoby, które mają czas i chęć, by regularnie przychodzić do schroniska mogą się zgłaszać. Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie schroniska w zakładce "Wolontariat - nabór". Wypełniony formularz należy wysłać na maila: wolontariat@schronisko.bialystok.pl bądź dostarczyć osobiście do biura schroniska (ul. Dolistowska 2). Zgłoszenia przyjmowane są do 18 czerwca. Po zapoznaniu się ze złożonymi formularzami zgłoszeniowymi, z wybranymi osobami skontaktuje się koordynator wolontariatu.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1577 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39