Białostoczanie pokochali łyżwy. To był najlepszy sezon w historii

2022.04.05 14:01
Takiego wyniku frekwencyjnego lodowisko Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jeszcze nie odnotowało. W sezonie łyżwiarskim 2021/2022 ze ślizgawki przy ul. 11 Listopada 28 skorzystało ponad 100 tys. osób.
Białostoczanie pokochali łyżwy. To był najlepszy sezon w historii
Fot: BOSiR

Padł frekwencyjny rekord

Sezon łyżwiarski 2021/2022 na białostockiej tafli rozpoczął się 12 września i trwał do 3 kwietnia. W tym czasie sprzedano prawie 101 tys. biletów, a łyżwy wypożyczono ponad 59 tys. razy. Ponadto 5,5 tys. razy skorzystano ze sprzętu do nauki jazdy dla dzieci (pingwinki i misie), a w weekendowych naukach jazdy na łyżwach uczestniczyło ponad 2 tys. osób.

Najwięcej klientów lodowisko BOSiR-u odwiedziło w styczniu 2022 r. w czasie ferii szkolnych. Analizując poszczególne sezony, można wywnioskować, że coraz liczniejsza grupa osób posiada własne łyżwy. Najwięcej par wypożyczono bowiem w sezonie 2014/2015 (63 tys.).

Spory wpływ na wysoką frekwencję mogła mieć tym razem łagodna zima. Sportu zimowego w naszym regionie można było doświadczyć właściwie tylko podczas jazdy na łyżwach. Z drugiej strony, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, obiekty sportowe nie mogły funkcjonować w pełni swoich możliwości. W ostatnich miesiącach obowiązywały przecież wprowadzone przez rząd RP obostrzenia i różnego rodzaju limity osób.

Będą kolejne prace remontowe

Warto wspomnieć, że białostockie lodowisko w każdym sezonie obsługuje zawodników Łyżwiarskiego Klubu Sportowego "Juvenia", w którym znajduje się m.in. utytułowana Natalia Maliszewska, trenujących short-track uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego czy drużyny hokejowe Husaria Białystok i Mała Husaria. W tym sezonie odnotowano ponad 27 tys. wejść osób należących do tych grup.

Zamknięcie ślizgawki nie oznacza, że mieszczący się przy ul. 11 Listopada obiekt przestanie być użytkowany. Poza sezonem łyżwiarskim budynek lodowiska jest wykorzystywany jako zaplecze i miejsce pod dachem do imprez organizowanych na sąsiednim stadionie lekkoatletycznym i w Parku Zwierzynieckim. To zadaszony obiekt o wymiarach 30 x 60 m z trybunami na 685 miejsc siedzących. Obiekt pełni także funkcję hali widowiskowo-sportowej, która jest udostępniana na wydarzenia sportowe, targi, wystawy, koncerty czy imprezy rekreacyjne.

W okresie wiosenno-letniej przerwy BOSiR zaplanował też kolejną inwestycję w budynku przy ul. 11 Listopada 28. Będzie polegała ona na wymianie m.in. dwóch central wentylacyjnych, dociepleniu i remoncie istniejących kanałów oraz wymianie kratek i nawiewników. Stara instalacja wentylacji mechanicznej, zamontowana ok. 20 lat temu, nie radzi już sobie najlepiej z warunkami wilgotnościowo-cieplnymi w hali lodowiska. Dodatkowo zostaną zamontowane urządzenia do mieszania warstw powietrza i ogrzewanie w okolicy trybun z zastosowaniem aparatów grzewczo-wentylacyjnych. Przetarg na wykonywanie robót wygrała firma Felix z Fast. Ich koszt to 639 tys. zł netto.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

690 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39