POLECAMY
Znaleziono 94539 wiadomości
Kategoria
Kultura i Rozrywka 2013.07.11 00:00
Dzieło stworzone przez Quentina Tarantino to połączenie kina gangsterskiego, czarnej komedii i romansu. Już w sobotę w amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Aktualności 2013.07.11 00:00
CBA zawiadomiło wojewodę podlaskiego, iż wójt gminy Korycin naruszył przepisy tzw. ustawy antykorupcyjnej, bo był zatrudniony w spółce prawa handlowego. Naruszenie tego zakazu skutkuje wygaśnięciem mandatu. Tymczasem służby wojewody uważają, że do złamania prawa nie doszło.
20-letni motocyklista trafił do szpitala po tym, jak kierowany przez niego jednoślad wpadł do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Szczegółowe okoliczności i przyczyny zaistniałego wypadku wyjaśniają suwalscy policjanci.
Zdrowie 2013.07.11 00:00
Zaledwie w ciągu tygodnia od funkcjonowania nowego systemu indywidualne hasła w całej Polsce odebrało już 23 tys. osób. Ze Zintegrowanego Informatora Pacjenta korzysta też ponad 1300 mieszkańców województwa podlaskiego.
Biznes 2013.07.11 00:00
Władze Hajnówki podpisały z Urzędem Marszałkowskim umowę o dofinansowanie inwestycji ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki temu w Podlaskiem powstaną nowe tereny inwestycyjne.
Inspiracją wystawy "Punkt bez JA" była koncepcja jednego z myślicieli postmodernistycznych, Gilles’a Deleuze’a, dotycząca rhisome, czyli kłącza. Czym jest kłącze? Pierwsze, najprostsze skojarzenie prowadzi do świata roślin.
Dwie osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia mana z oplem. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśniają suwalscy policjanci.
Praca 2013.07.11 00:00
KSB Grupa ze Stołowacza, która zajmuje się m.in. wykonawstwem i produkcją konstrukcji stalowych, w związku z nową produkcją zatrudni spawaczy i budowlańców.
Władze gmin Krynki oraz Hajnówka podpisały umowy na zakup i montaż kolektorów słonecznych. Instalacje współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego ogrzeją wodę w domach mieszkańców i niektórych obiektach użyteczności publicznej.
Ramadan to miesiąc postu i wstrzemięźliwości. W tym czasie muzułmanie koncentrują się na dobrych uczynkach i pracują nad sobą. Święty miesiąc zakończy jedno z najważniejszych świąt w islamie - Ramadan Bajram.
Fundacja na rzecz rozwoju Politechniki Białostockiej, w ramach projektu "Transfer wiedzy do przedsiębiorstw poprzez szkolenia pracowników", organizuje bezpłatne szkolenia pt. "Przetwórstwo tworzyw sztucznych".
Sport 2013.07.11 00:00
Jagiellonia Białystok rozwiązała, za porozumieniem stron, kontrakt z 22-letnim napastnikiem - Michałem Fidziukiewiczem.
Z początkiem lipca wystartował kolejny etap ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ciśnienie na życie". Przez dwa dni specjalnie przystosowany tir, w którym chętni mogli bezpłatnie sprawdzić swoje ciśnienie krwi, był w Białymstoku.
Diane Keaton i Robert De Niro będą udawać małżeństwo, słodkie Minionki zamienią się w paskudne potwory, a brazylijski muzyk wyruszy w artystyczną podróż. Sprawdź, co od jutra można obejrzeć w kinach. Mamy bilety na filmy.
W najbliższych dniach nie możemy spodziewać się upałów. Powinniśmy za to przygotować parasole i ciepłe ubrania.
Dzisiaj (11.07) prezentujemy kolejne zestawienie cen produktów z cyklu "Porównujemy ceny w marketach". Tym razem na warsztat wzięliśmy sklep Biedronka.
Kultura i Rozrywka 2013.07.10 00:00
Na 2 sierpnia zapowiedziana jest premiera debiutanckiej płyty Ocean of Noise. To projekt białostoczanina Rafała Konopki.
Aktualności 2013.07.10 00:00
Na firmy odbierające odpady w sektorach I-III (konsorcjum Czyścioch - MPK) oraz V i VI (Astwa) nałożono już łącznie 13 kar.
Praca 2013.07.10 00:00
Rada Ministrów przyjęła projekt założeń do nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która w założeniu ma zwiększyć efektywność urzędów pracy.
To już tradycja, że latem można posłuchać muzyki organowej. Cykl siedmiu koncertów w Bazylice Katedralnej rozpocznie się w piątek, 12 lipca. Patronujemy wydarzeniu.
Sport 11:27
Sport 11:01
Sport 09:19
Aktualności 2026.03.27 18:00
Aktualności 2026.03.27 15:30
Kulinaria 2026.03.27 14:40
Aktualności 2026.03.27 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji