Białystok chce promować się sportowcami. Kto zostanie ambasadorem?

2020.12.28 08:12
W mijającym roku shorttrackistki Natalia i Patrycja Maliszewskie oraz młociarz, brązowy medalista igrzysk olimpijskich Wojciech Nowicki byli Ambasadorami Sportu Białostockiego. Kto zostanie ambasadorem w 2021 r.?
Białystok chce promować się sportowcami. Kto zostanie ambasadorem?
Fot: Dawid Gromadzki/UM Białystok
W 2020 r. Ambasadorem Sportu Białostockiego był m.in. Wojciech Nowicki

Białostocki magistrat po raz kolejny chce nawiązać współpracę ze sportowcami różnych dyscyplin w zakresie promowania oficjalnej marki Białegostoku.

- Po udanym tegorocznym debiucie inicjatywy miasto właśnie realizuje drugą edycję konkursu na Ambasadorów Sportu Białostockiego - mówi Agnieszka Błachowska z Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Jak informuje Błachowska, ambasadorzy zostaną wyłonieni w konkursie. Ten już został ogłoszony. Zgłosić się mogą do niego sportowcy przekazując odpowiedni formularz (znajduje się na stronie www.bip.bialystok.pl) wraz z załącznikami. Do końca grudnia będzie przyjmował je Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

Z każdym z wyłonionych w konkursie sportowców będzie podpisywana odrębna umowa promocyjna.

W 2020 r. za promowanie Białegostoku ambasadorom sportu przekazano w sumie 100 tys. zł: Wojciechowi Nowickiemu – 50 tys. zł, Natalii Maliszewskiej – 30 tys. zł i Patrycji Maliszewskej – 20 tys. zł.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

648 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39