Białystok Chorten Boxing Show V. Gorgoń z mistrzowskim pasem

2021.09.04 10:18
W piątkowy (3.09) wieczór odbyła się V gala pięściarska Białystok Chorten Boxing Show. W walce wieczoru Przemysław "Smile" Gorgoń skrzyżował rękawice z Karolem Welterem.
Białystok Chorten Boxing Show V. Gorgoń z mistrzowskim pasem
Fot: Grzegorz Chuczun

Kibice zgromadzeni w hali lodowiska BOSiR nie mogli narzekać. Podczas kolejnej gali organizowanej przez Dariusza Snarskiego na ringu zaprezentowało się kilku naprawdę uznanych zawodników, a ponadto nie zabrakło starć zakończonych przez techniczny nokaut. Swoje walki przed czasem wygrali: Krzysztof Warekso (pokonał Dmytro Lomeikę), Adrian Valentin (zwyciężył z Damianem Zawieruszyńskim), Marcin Małyszka (wygrał z Dawidem Łagoszem) i Andżelika Krzysztoforska (okazała się lepsza od Doriny Mocsar). Ponadto na punkty Jakub Sosiński pokonał Pavla Krolenkę, a Łukasz Pławecki uniósł ręce w geście triumfu po starciu z Yurijem Popovichem.

W walce wieczoru, podczas 10-rundowego boju o pas mistrza Rzeczpospolitej Polski wagi superśredniej, Przemysław "Smile" Gorgoń (14-7-1, 5 KO) zmierzył się z Karolem Welterem (8-1, 2 KO). Pojedynek był bardzo zacięty, ale ostatecznie mistrzem kraju został podopieczny Dariusza Snarskiego, który to wygrał ze swym przeciwnikiem przez niejednogłośną decyzję sędziów.

Dla 26-latka była to pierwsza porażka w zawodowym ringu, natomiast Gorgoń, pokonując Weltera, zaliczył zwycięstwo numer 14.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1476 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39