Białystok do dezynfekcji. Na razie 15 miejsc

2020.04.08 10:56
Minionej nocy prowadzono dezynfekcję miasta. Sanepid nie wskazał konkretnych miejsc, które tego wymagają, dlatego władze Białegostoku wytypowały 15 najbardziej uczęszczanych.
Białystok do dezynfekcji. Na razie 15 miejsc
Fot: Marcin Jakowiak/UM w Białymstoku
Dezynfekcja odbyła się w piętnastu najbardziej uczęszczanych miejscach.

We wtorek w godzinach wieczornych miało miejsce ozonowanie Białegostoku, które pomoże w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Dezynfekcja odbyła się w piętnastu najbardziej uczęszczanych miejscach.

Zastępca prezydenta Białegostoku, Przemysław Tuchliński podkreśla, że miasto skrupulatnie przestrzega zasad higieny. Każdej nocy wszystkie autobusy BKM, które kursują, są dezynfekowane, by rano mogły wyruszyć i przewozić pasażerów. Ponadto dezynfekcji były już poddawane przejścia podziemne oraz urzędy.

Biorąc pod uwagę fakt, że epidemia nadal się rozwija władze miasta zwróciły się do sanepidu o wskazanie miejsc w Białymstoku, które należy zdezynfekować.

- Otrzymaliśmy odpowiedź ogólną żeby zdezynfekować te miejsca, w których potoki ludzi są największe i takich 15 miejsc wybraliśmy - poinformował prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Zostały zdezynfekowane m.in. na targowiska, ryneczki, centra przesiadkowe, teren Giełdy Rolno-Towarowej, targowiska osiedlowe, Rynek Kościuszki. W akcji wzięły udział patrole piesze z opryskiwaczami. Użyto także samochodów z polewaczkami.– Mamy zabezpieczone środki do dezynfekcji. Nie wykluczamy, że w ramach postępującej pandemii koronawirusa konieczne będą kolejne takie akcje. Będziemy obserwować sytuację i reagować, a jeśli zajdzie konieczność – ponownie przeprowadzimy taką dezynfekcję – zapowiedział Przemysław Tuchliński.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1827 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39