Białystok. "Sprytna" księgowa kombinowała w zakładzie pogrzebowym

2017.03.24 10:36
Białostoccy policjanci zatrzymali 34-latkę. Kobieta, pracując w jednym z zakładów pogrzebowych w Białymstoku, przywłaszczyła około 30 tys. zł, fałszowała podpisy i niszczyła dokumentację.
Białystok. "Sprytna" księgowa kombinowała w zakładzie pogrzebowym
Fot: pixabay.com

We wtorek (21.03) policjanci z Referatu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu IV Policji w Białymstoku zatrzymali 34-latkę podejrzaną o przywłaszczenie znacznej kwoty pieniędzy, fałszowanie podpisów i niszczenie dokumentów.

Białostoczanka pracowała na stanowisku księgowej w jednym z zakładów pogrzebowych. Jak ustalili funkcjonariusze, 34-latka od 2012 r. usunęła umowę sprzedaży trumny i dokumentację usług pogrzebowych, a także podrabiała podpisy. W taki sposób przywłaszczyła łącznie około 30 tys. zł na szkodę właściciela zakładu.

- Kobieta noc spędziła w policyjnym areszcie, a następnego dnia została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty. Wobec podejrzanej zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje oficer prasowy podlaskiej policji.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1779 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39