Bilet do kina za filmik. Twórcza zabawa w domowych warunkach

2020.04.28 10:35
Białostocki Ośrodek Kultury we współpracy ze Studiem Działań Kreatywnych DanceOFFnia zaprasza do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca.
Bilet do kina za filmik. Twórcza zabawa w domowych warunkach
Fot: pixabay.com

Historia kinematografii i historia sztuki tanecznej przenikają się i uzupełniają wzajemnie niemal od początku epoki dźwiękowej w kinie.

- W nowej, pełnej napięć i niepokojów rzeczywistości, w której znaleźliśmy się z powodu panującej na świecie pandemii, taniec może okazać się również zbawiennym narzędziem w walce ze stresem. Liczne badania dowodzą, że poruszanie się w rytm muzyki nosi w sobie ogromne pokłady terapeutycznego potencjału. Podążając za tą myślą przygotowaliśmy szereg filmowo-tanecznych propozycji, które pozwolą, choć na chwilę, uwolnić się od wszechobecnego niepokoju - mówi Monika Piskurewicz z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Czeka na was filmowo-taneczna twórcza zabawa. Przypomnijcie sobie swoje ulubione sceny taneczne z filmów i spróbujcie odtworzyć je w domowych warunkach. Stwórzcie własne wariacje ulubionych filmowych choreografii, nagrajcie krótki filmik (maksymalny czas trwania nagrania: 2 minuty, korzystając z telefonu, ustawcie go poziomo) i prześlijcie swoje wykonania na adres: film@bok.bialystok.pl.

Filmy należy przesłać najpóźniej 29 kwietnia (do godziny 10.00).

Najciekawsze nagrania zaprezentowane zostaną 29 kwietnia na facebookowym profilu kina Forum, a ich autorzy otrzymają zaproszenia do kina, które będą mogli wykorzystać po ponownym jego otwarciu.

W najbliższą środę obejrzeć można będzie taneczne produkcje filmowe nagrodzone w konkursie DANCESCREEN 2019, udostępnione za pośrednictwem mediateki niemieckiej telewizji WDR.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

826 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39