Brawurowe wyprzedzanie i stłuczka. Litewscy piraci drogowi zatrzymani

2014.11.14 00:00
Wyprzedzanie mimo zakazów i stłuczka. To dokonania jednego z Litwinów, który szalał swoim peugeotem na drodze krajowej 61.
Brawurowe wyprzedzanie i stłuczka. Litewscy piraci drogowi zatrzymani
Fot: KWP Białystok

W czwartek (13.11) po południu policjanci z białostockiej komendy wojewódzkiej nieoznakowanym radiowozem patrolowali drogę krajową nr 61. W rejonie miejscowości Wólka Mała, funkcjonariusze zauważyli niebezpiecznie poruszające osobowe volvo na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca, nie zważając na znaki drogowe, wyprzedzał jadące przed nim pojazdy w niedozwolonym miejscu. 53-latek zlekceważył m.in. linię podwójną ciągłą i znajdujące się w tym miejscu skrzyżowanie.

W tym samym czasie, gdy volvo zjeżdżało już na swój pas ruchu, poruszający się przed nim peugeot także rozpoczął wyprzedzanie, pomimo tego, że obowiązywał tam zakaz wykonywania tego manewru. Widząc przed sobą przeszkodę i nadjeżdżający z przeciwka samochód 37-letni - również litewski kierowca peugeota, nie mając wyjścia zjeżdżając na prawy pas ruchu uderzył w poruszająca się tamtędy ciężarową scanię i częściowo najechał na wysepkę.

Policjanci zatrzymali oba pojazdy. Na szczęście nikt nie został ranny. W związku z popełnionymi wykroczeniami kierowcę volvo mundurowi ukarali 500-złotowym mandatem. Natomiast kierującemu peugeotem, za niebezpieczne wyprzedzanie i stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i w trybie przyspieszonym skierowali wniosek do sądu o ukaranie 37-latka. W piątek (14.11) mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 1,5 ty zł i 10-miesięcznym zakazem prowadzenia pojazdów na terenie Polski.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1836 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39