BTL. Weekend w mikroświecie

2012.03.16 00:00
Spektakl "Calineczka" na podstawie andersenowskiej baśni i "Mikrokosmos. Kompozycje" to propozycja na weekend dla całej rodziny od Białostockiego Teatru Lalek.
 BTL. Weekend w mikroświecie
Fot: Magdalena Gorbacz
Calineczkę animuje Łucja Grzeszczyk, a owada Grażyna Kozłowska

Historię dziewczynki, tak malutkiej, że spała w łupince od orzecha przypominają białostoccy lalkarze, którzy razem ze słowackim reżyserem, Ivanem Martinką przygotowali sztukę uniwersalną dla całej rodziny, niemalże pozbawioną słów. Calineczka porywana przez różne zwierzęta, doświadcza świata. Aby go oswoić używa niekiedy jednego słowa "mój".

W przedstawieniu na szczególną uwagę zasługuje prosta scenografia Evy Farkašovej oraz lalki i rekwizyty wykonane przez Martinę Fintorovą z samych naturalnych produktów. Zaskakuje robak wykonany z długiego strąka fasoli, czy lalka myszy wykonana chociażby z tykwy, łupiny kokosa i innych skorup egzotycznych owoców. Spektakl będzie grany 17 marcia o godz. 16 i 18 marca o godz. 11.

Drugą propozycją łączącą teatr z tańcem współczesnym jest sztuka w reżyserii Roberta Drobniucha z choreografią Karoliny Garbacik pt."Mikrokosmos.Kompozycje". Sztuka przestawiają jeden dzień z życia owadów. Każde z nich: Mucha, Pająk, Komar czy Robak ma swoje radości i kłopoty, a w wyrażaniu emocji są bardzo podobne do ludzi. Przedstawienie będzie grane 17 marca o godz. 18 i 16 marca o godz. 16.


Przeczytaj także:

Lalkowa Calineczka. Uniwersalna bajka w BTL

Mikrokosmos. Kompozycje. Emocjonujący świat owadów w BTL

MAG

964 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39