Budowa wiaduktu w Sokółce wsparta z budżetu państwa

2020.05.26 14:18
Dotacją z budżetu państwa będzie możliwa budowa wiaduktu w Sokółce. Wsparcie pochodzi z rezerwy subwencji ogólnej. Budowa ma być zrealizowana jeszcze w tym roku.
Budowa wiaduktu w Sokółce wsparta z budżetu państwa
Fot: UMWP
Pieniądze rządowe wesprą budowę wiaduktu w Sokółce

20,5 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa zostanie przeznaczone na budowę wiaduktu w Sokółce. Dzięki temu województwo podlaskie ma zaoszczędzić.

Budowa wiaduktu w Sokółce to bardzo istotne przedsięwzięcie dla infrastruktury drogowej województwa podlaskiego. Mieszkańcy Sokółki długo na nie czekali. Łączna wartość tej inwestycji to ponad 60 mln zł. Z czego 45 mln zł zobowiązał się pokryć samorząd województwa, Gmina Sokółka przeznaczy na ten cel z własnego budżetu – ok. 4 mln zł. Pozostałe 13,5 mln zł zobowiązało się pokryć PKP PLK.

- Jest to jedna z najwyższych kwot, jaką rząd wsparł samorząd w ramach rezerwy subwencji ogólnej. To pokazuje jak przy dobrej współpracy rządu i samorządu można prowadzić dobrą politykę finansową jeśli chodzi o wydatki na inwestycje w ramach budżetu Województwa Podlaskiego – skomentował marszałek województwa Artur Kosicki.
 
Rządowe wsparcie pozwoli zmniejszyć nakład na inwestycję pochodzący z budżetu województwa podlaskiego.

Budowa wiaduktu ma być zrealizowana i rozliczona jeszcze w tym roku.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1686 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39