Bus wyremontowany przez uczniów trafi na Ukrainę

2023.08.24 11:34
Dziewięcioosobowy bus wyruszył na Ukrainę, by nieść pomoc cywilom. Auto wyremontowali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach pod czujnym okiem nauczycieli i dyrektora Krzysztofa Dobkowskiego.
Bus wyremontowany przez uczniów trafi na Ukrainę
Fot: Starostwo Powiatowe w Białymstoku
Bus wyremontowany przez uczniów trafi na Ukrainę

Jak podkreślają uczniowie, bardzo im zależało, by nieść pomoc sąsiadom. Nauczyciele zgodnie potwierdzają, że młodzież dosłownie rwała się do pracy, podeszła do tematu ambitnie i dziś auto jest w pełni przygotowane do dalszej pracy.

- Wszystkie elementy zostały dokładnie sprawdzone. Po kolei, każde koło zdejmowane, każda śruba została przejrzana, żeby ten samochód służył bezpiecznie - mówił Krzysztof Dobkowski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Łapach.

Uczniowie sprawdzili każdy układ, naprawili rozrząd, wymienili okładziny. Łącznie 4 młodych ludzi pracowało nad autem, by mogło nieść pomoc.

Bus wyremontowany przez uczniów w Centrum Kształcenia Zawodowego został przekazany Ukrainie, aby pomóc w walce ze skutkami katastrofy humanitarnej i ekologicznej spowodowanej wysadzeniem Kachowskiej Zapory Wodnej na rzece Dniepr i zalaniem obszarów zamieszkałych. Transport zorganizowała Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych.

Starosta białostocki Jan Bolesław Perkowski mówi, że należy dbać o to, aby każda jednostka powiatu białostockiego kierowała się mottem "Z sercem do ludzi" i owa akcja pomocowa jest tego przykładem.

Auto będzie pomagało cywilom pokonać trudy życia w sąsiedztwie zdewastowanego terenu. Wiele osób straciło dorobek całego życia, dlatego ważna jest pomoc w organizacji transportu między miejscowościami. Zwłaszcza, że tysiące osób musiało opuścić domy i przebywa w miejscach tymczasowego pobytu, gdzie możliwość dojazdu dobrym, bezpiecznym autem do lekarza, pracy czy sklepu będzie na pewno kolejnym krokiem ku poprawie ich losu.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

1783 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39