Była w Stanach Zjednoczonych, a ktoś inny zdawał egzamin. Studentka skazana

2014.12.09 00:00
Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał studentkę, która oszukiwała na egzaminach. Dziewczyna usłyszała wyrok w zawieszeniu.
Była w Stanach Zjednoczonych, a ktoś inny zdawał egzamin. Studentka skazana
Fot: freeimages.com

Sprawa dotyczyła studentki jednej z białostockich uczelni wyższych. Pod koniec czerwca 2013 roku Agnieszka G. przysłała na egzamin inną osobę, żeby napisała za nią test z przedmiotu "Współczesne systemy polityczne". Był to warunek, żeby zaliczyć pierwszy rok studiów. Sama studentka była wtedy w Stanach Zjednoczonych. Egzamin odbył się zgodnie z prawem, dopiero po nim inni studenci poinformowali pracowników, że ktoś inny przyszedł w miejsce 21-latki.

Niestety, to nie jedyny występek Agnieszki G. Dziewczyna, zaledwie kilka miesięcy później, wyłudziła w Grajewie poświadczenie nieprawdy w dzienniku praktyk studenckich. Studentka wprowadziła w błąd policjanta, który był uprawniony do wpisania odbycia praktyk w dzienniku do tego przeznaczonym. Funkcjonariusz potwierdził zakończenie praktyk, które w rzeczywistości nie miały miejsca, bo w tym czasie dziewczyna przebywała za granicą. To nie koniec przygód studentki. Agnieszka G. zaniosła dziennik na uczelnię, aby zaliczyć rok i wtedy wszystko wyszło na jaw.

W lutym bieżącego roku sąd rejonowy umorzył warunkowo postępowanie na okres dwóch lat ze względu na to, że w ocenie wymiaru sprawiedliwości czyny Agnieszki G. miały nikłą szkodliwość społeczną. Dziewczyna miała jedynie zapłacić 800 zł na cel społeczny. Sąd Okręgowy w Białymstoku, do którego wpłynęła apelacja prokuratury, przychylił się do odwołania. W ocenie sądu studentka działała z premedytacją i nie można tutaj mówić o nikłej szkodliwości czynu. Sprawa ponownie wróciła na wokandę sądu rejonowego, a ten skazał nieuczciwą studentkę na rok więzienia w zawieszeniu.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1343 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39