Było głośno - świetny koncert Organka w Zmianie Klimatu [ZDJĘCIA]

2021.10.29 07:49
Zespół Organek nie zawiódł. W Zmianie Klimatu w czwartek (28.10) dał świetny, energetyczny koncert.
Było głośno - świetny koncert Organka w Zmianie Klimatu [ZDJĘCIA]
Fot: Maciej Safaryn

5 listopada będzie miała miejsce premiera najnowszej płyty Organka "Na razie stoję, na razie patrzę" i właśnie głównie materiał z tego krążka zespół zaprezentował podczas występu. Jak przyznał Tomasz Organek, teraz przyszedł czas na post punk. I w takim nurcie powstały utwory zespołu.

Organek zaangażował się także w jeszcze jeden ważny projekt, mianowicie nagrał płytę "Ocali nas miłość", która zawiera autorskie piosenki zespołu na temat Powstania Warszawskiego. Podczas koncertu pojawiły się utwory również z tej płyty. Było to przejmujące. Tomasz Organek przywołał historię powstania tych pieśni. Oscylują one głównie wokół postaci fotografa, powstańca Eugeniusza Lokajskiego, ps. "Brok" oraz jego zdjęć. W Muzeum Powstania Warszawskiego znajdują się fotografie Broka, który dokumentował zwykłe życie podczas powstańczego zrywu. Sam zginął w swojej ciemni, po zawaleniu się kamienicy. Połączenie dramatycznej historii i z punkowym stylem Organka powodowało, że losy tamtych ludzi zyskały nowy emocjonalny wymiar.

Koncert w Zmianie Klimatu miał swój pulsujący rytm, hałas, który wdzierał się do głowy i nie pozostawiał obojętnym. Czuć było dobrą formę Organka, pewien luz i bezpretensjonalność.

Publiczność zgromadzona w Zmianie Klimatu reprezentowała różne pokolenia. Żywo reagowała na to, co mówił czy śpiewał Organek.

Organek to coś więcej niż muzyka. To jakby bunt, refleksja nad tym co było i co jest. Nowe oblicze Organka to muzyczna walka o miłość, wolność i o to, co w życiu ważne.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1028 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39