Były wicemarszałek Walenty Korycki przyszedł pijany do pracy. Sąd wydał prawomocny wyrok

2016.03.24 16:39
Były wicemarszałek twierdził, że w dniu, kiedy zjawił się w urzędzie marszałkowskim pijany, był na urlopie. Walczył o uniewinnienie. Sąd nie dał wiary jego tłumaczeniom.
Były wicemarszałek Walenty Korycki przyszedł pijany do pracy. Sąd wydał prawomocny wyrok
Fot: K. Klimowicz

Sprawa dotyczy zdarzeń z października 2014 roku. Wówczas w urzędzie marszałkowskim miał się pojawić nietrzeźwy Walenty Korycki. Pech chciał, że tego dnia chcieli się z nim spotkać petenci (a dokładnie pracownice Szkoły Policealnej nr 2 Pracowników Medycznych i Społecznych w Białymstoku). Wicemarszałek starał się uniknąć spotkania. Jednak kobiety wyczuły od niego woń alkoholu i wezwały policję. Badanie alkomatem wykazało, że miał 1,3 promila alkoholu (więcej: Pijany wicemarszałek w pracy. Marszałek odbiera mu kompetencje).

Wicemarszałek uparcie twierdził, że do urzędu przyjechał jedynie po to, by wziąć teczkę i wypisać urlop - a nie do pracy. Sąd pierwszej instancji uznał jednak, że było inaczej i skazał go na 4 tys. zł grzywny. Korycki nie zgodził się z taką decyzją. W czwartek (24.03) sąd okręgowy utrzymał wyrok skazujący, który jest już prawomocny.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

715 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39