CELTIC TREE - koncert z okazji Dnia św. Patryka

dodane dnia: 2024-02-19 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
CELTIC TREE - koncert z okazji Dnia św. Patryka
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-03-16
Organizatorzy zapraszają na koncert CELTIC TREE z okazji Dnia św. Patryka.

Z okazji Dnia św. Patryka Nie Teatr gościć będzie Celtic Tree. Zespół skupia się na śpiewie i wielogłosowym współbrzmieniu, wplatając w utwory tradycyjne melodie taneczne. Repertuar zespołu to zarówno zwinne irlandzkie utwory taneczne, pieśni drogi, starodawne ballady i dowcipne krotochwile – pieśni własne i czerpane z tradycji, wiernie tłumaczone i zawsze śpiewane na głosy po polsku. Każdy z prezentowanych utworów to kawałek historii, którą artyści przybliżą podczas koncertu 16 marca.

Na magiczną muzyczną miksturę, jaką jest Celtic Tree, składa się styl i puls celtyckiej muzyki tradycyjnej, wdzięk piosenki poetyckiej, włóczykijska tęsknota za drogą i oryginalna wyobraźnia nietuzinkowych muzyków, która łączy ich różne fascynacje. Charakterystyczne instrumentarium, grane zgodnie z prawidłami tradycyjnego stylu przywiezionego z Wysp – nadają ich muzyce autentyczny charakter, niekiedy określanej irlandzkim mianem „ceol nua”. Zespół koncertuje na scenach małych i dużych, kameralnych i widowiskowych, refleksyjnie i do folkowej potańcówki, od intymnych spotkań w górskiej głuszy po huczne festiwale.

Repertuar zespołu to zarówno zwinne irlandzkie utwory taneczne, pieśni drogi, starodawne ballady i dowcipne krotochwile – pieśni własne i czerpane z tradycji, wiernie tłumaczone i zawsze śpiewane na głosy po polsku.

W 2012 r dwie piosenki zespołu ukazały się na składance „W górach jest wszystko, co kocham VIII”. W marcu 2014 Celtic Tree wydało swój debiutancki album pt. „Listki”. W roku 2017 ukazuje się oczekiwana, druga płyta zespołu pt: „Wiatr i Deszcz”. Obecnie pracujemy nad naszym trzecim albumem. Założycielem i liderem zespołu jest Tomek Fojgt.

Usłyszymy utwory radosne, zawadiackie, romantyczne ballady, ale także patriotyczne rebel songi. Nie zabraknie muzyki do własnych tekstów czy polskich poetów z muzyką inspirowaną zieloną, irlandzką nutą.

Na scenie Nie Teatru wystąpią:
Tomasz Fojgt - lider i założyciel Celtic tree, śpiew, gitara celtycka, Irish bouzouki
Irlandia Matuszkiewicz - śpiew
Agnieszka Kalisz-Dzik - śpiew, skrzypce
Paweł Godlewski - harmonijki ustne

Start o godz. 19:30.

637 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39