Cenne triumfy podlaskich drużyn

2018.09.09 20:31
W 7. kolejce piłkarskiej III ligi (gr. I) zwycięstwa odniosły dwa podlaskie zespoły. Trzeci, czyli ŁKS 1926 Łomża, swój mecz rozegra dopiero 26 września.
Cenne triumfy podlaskich drużyn
Fot: Olimpia Zambrów

Olimpia Zambrów i Ruch Wysokie Mazowieckie to dwa kluby z północno-wschodniej Polski, które w 7. kolejce zmagań na czwartym szczeblu rozgrywkowym zgarnęły po komplecie oczek. Podopieczni Artura Woronieckiego pokonali przed własną publicznością 1:0 Unię Skierniewice, ale zwycięstwo nie przyszło zambrowianom łatwo. Przyjezdni stworzyli bowiem kilka naprawdę doskonałych sytuacji strzeleckich, jednak w bramce podlaskiej drużyny świetnie spisywał się Piotr Czapliński. Niewykorzystane okazje w końcowym fragmencie rywalizacji zemściły się na Unii, bo futbolówkę do siatki - po dośrodkowaniu Patryka Wojtylaka - skierował Kamil Jackiewicz.

Jeszcze więcej emocji było w starciu Ruchu Wysokie Mazowieckie, który podejmował w Warszawie miejscową Polonię. Rywale po 76 minutach gry prowadzili 2:1, lecz w ostatnim kwadransie boju Podlasianie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść. Wyrównujące trafienie zaliczył Karol Janik, zaś gol na wagę trzech punktów padł po błędzie golkipera Polonii - Balawejdera - który wykopując futbolówkę, trafił w jednego z graczy Ruchu, po czym piłka zatrzepotała w siatce.

Pojedynek ŁKS-u 1926 Łomża z rezerwami Legii Warszawa został przełożony na 26 września z powodu powołań piłkarzy stołecznego zespołu do narodowych reprezentacji.

Aktualna tabela rozgrywek: Ściąga kibica. Gra I, II i III liga, a także CLJ

Olimpia Zambrów - Unia Skierniewice 1:0 (0:0)
Bramka: Kamil Jackiewicz 80
Olimpia Zambrów: Piotr Czapliński - Przemysław Jastrzębski, Tomasz Porębski, Bartosz Zakrzewski, Michał Dawidowicz, Michał Hryszko, Patryk Malinowski, Patryk Koncewicz (46' Kamil Zalewski), Mateusz Ostaszewski (75' Patryk Wojtylak), Wojciech Nasuto (61' Mateusz Jastrzębski), Kamil Jackiewicz

Polonia Warszawa - Ruch Wysokie Mazowieckie 2:3 (0:1)
Bramki: Krystian Pieczara 62, 76 - Mateusz Zambrowski 41, Karol Janik 79, nieznany zawodnik 88

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1167 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39