Charytatywny kalendarz. Przemysław Kossakowski na sesji zdjęciowej w Wasilkowie

2021.05.27 09:00
Dochody ze sprzedaży kalendarza będą przeznaczone na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. W jego powstanie włączył się Przemysław Kossakowski - znany podróżnik i osobowość telewizyjna.
Charytatywny kalendarz. Przemysław Kossakowski na sesji zdjęciowej w Wasilkowie
Fot: Urząd Miejski w Wasilkowie

W Wasilkowie zorganizowano sesję zdjęciową z niepełnosprawnymi mieszkańcami gminy. W przedsięwzięciu uczestniczył Przemysław Kossakowski - znany podróżnik i osobowość telewizyjna.

- Przemysław Kossakowski od razu przystał na propozycję współpracy, zwłaszcza kiedy dowiedział się o akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych pochodzących z podlaskiego Wasilkowa. Podróżnik, odkąd przez rok mieszkał w naszym regionie, niezmiennie żywi do regionu podlaskiego olbrzymi sentyment - mówi Marcin Skowroński z "Kreatywnego Wasilkowa". - Jednak starania o zorganizowanie sesji trwały prawie rok – głównie z powodu wybuchu w ubiegłym roku pandemii wirusa COVID-19. Na szczęście się udało - dodaje.

Efekty projektu będzie można zobaczyć już wkrótce. Pojawi się kalendarz. Dochód z jego sprzedaży ma być przeznaczony na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci.

- Wydanie kalendarza zostanie wsparte przez gminę Wasilków, a dochody z jego sprzedaży będą całkowicie przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji naszych bohaterów, którzy dzięki wsparciu swoich rodzin dzielnie zmagają się z dotykającymi ich trudnościami – mówi burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Sesja zdjęciowa odbyła się 25 maja w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1559 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39