Chciał pokazać, że policja łamie przepisy. Kierowca zapłaci grzywnę [WIDEO]

2014.04.15 00:00
Sąd ukarał grzywną kierowcę, który nagrał policyjny radiowóz łamiący przepisy. Auto pędziło ponad 140 km/h poza terenem zabudowanym, a nie miało włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych.
Chciał pokazać, że policja łamie przepisy. Kierowca zapłaci grzywnę [WIDEO]
Fot: Archiwum

Wszystko zostało nagrane na filmie. Dwóch mężczyzn próbowało dogonić policyjny radiowóz. Udało im się to, jednak dopiero przy prędkości ponad 140 km/h.

Film szybko zyskał sympatię internautów. Wśród oglądających znaleźli się także policjanci z kolneńskiej komendy policji, do której należy nagrany radiowóz. Mundurowi ukarali już swojego cywilnego kolegę mandatem (mężczyzna pojechał autem na badania techniczne i wracał) - musi zapłacić 200 zł i otrzymał 6 punktów karnych.

Na tym jednak nie skończyły się konsekwencje. Ukarano też autorów filmu. Aby nie było posądzeń o stronniczość sprawą nagrywających zajął się sąd. Kierowca złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, do czego przychylił się sąd. 23-latek otrzymał mandat 400 zł (wg obecnie obowiązującego taryfikatora) ze względu, że znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, aby dogonić radiowóz. Okolicznością łagodzącą był fakt, że głównym celem kierowcy było ukazanie policjantów łamiących przepisy.

To jednak jeszcze nie jest koniec sprawy. Sąd wyłączył do osobnego postępowania sprawę pasażera (autora filmu). Mężczyzna odpowie za opublikowanie treści, która zawiera wulgaryzmy.

Nagranie, na którym widać jak radiowóz przekracza prędkość. Uwaga film zawiera wulgarne słownictwo.


Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1125 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39