Chciała kupić agregat prądotwórczy po okazyjnej cenie. Trafiła na oszusta

2022.10.05 09:54
Pokrzywdzona pomimo przelania pieniędzy nie otrzymała zamówionego produktu, a kontakt ze sprzedającym urwał się.
Chciała kupić agregat prądotwórczy po okazyjnej cenie. Trafiła na oszusta
Fot: KPP Siemiatycze

Zaniżone ceny oferowanych towarów, fikcyjne opinie klientów, czy żądanie przedpłaty - internetowi oszuści chwytają się różnych sposobów, żeby wyłudzić od nas pieniądze. Użytkownicy internetu coraz częściej stają się ofiarami oszustów działających w sieci. Tym razem została oszukana mieszkanka powiatu siemiatyckiego.

- Kobieta na portalu ogłoszeniowym znalazła ofertę sprzedaży agregatu prądotwórczego. Przelała pieniądze na wskazane przez sprzedającego konto. Jak się okazało był to "kosztowny zakup". 52-latka nie otrzymała agregatu, a straciła 1300 złotych. Dodatkowo kontakt ze sprzedającym "urwał się" - przekazują mundurowi z KPP Siemiatycze.

Policjanci ostrzegają przed oszustami wykorzystującymi internetowe portale sprzedażowe i przypominają, aby kupując w sieci zawsze kierować się ograniczonym zaufaniem do sprzedającego. Ponadto należy zachować całą korespondencję ze sprzedawcą. Przy płaceniu kartą kredytową zwracajmy uwagę, czy połączenie internetowe jest bezpieczne i czy przesyłane przez nas dane nie zostaną wykorzystane przez osoby nieuprawnione.

- Pamiętajmy, że mamy możliwość uzgodnienia sposobu płatności za wybrany przedmiot, jeśli tylko pojawiły się wątpliwości co do wiarygodności sprzedającego warto umówić się na "odbiór osobisty" lub wybrać opcje płatności, nawet o parę złotych droższą, ale bezpieczniejszą "za pobraniem", jeżeli nie ma takiej opcji u sprzedającego niech wzbudzi to naszą czujność. Nie dajmy się nabrać na "super promocje", bardzo często niska cena jest tylko "haczykiem", na który oszuści "łowią" swoje ofiary - informuje policja.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1125 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39