Chciała kupić termomixa. Trafiła na oszustów

2023.03.17 12:06
25-latka kliknęła w link przesłany przez rzekomą sprzedającą i przelała pieniądze. Zaraz po tym kontakt z ogłoszeniodawcą urwał się, a kobieta do chwili obecnej nie otrzymała zamówionego towaru, ani też zwrotu gotówki.
Chciała kupić termomixa. Trafiła na oszustów
Fot: Pixabay

Do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem zgłosiła się mieszkanka powiatu i poinformowała o oszustwie podczas zakupu w internecie.

- 25-latka na jednym z portali społecznościowych zainteresowała się ofertą sprzedaży popularnego urządzenia wielofunkcyjnego do gotowania. Podczas rozmowy ze sprzedającą, ustaliła cenę urządzenia oraz warunki zakupu. Kobieta według podanej instrukcji przez oszustkę weszła w przesłany link, a następnie wygenerowała kod BLIK i przesłała 3 tys. zł - poinformowali wysokomazowieccy mundurowi.

Sprzedająca zapewniała, że wyśle towar jak tylko otrzyma pieniądze. Jeszcze tego samego dnia, 25-latka nabrała podejrzeń, że może to być oszustwo. Dokładnie przyjrzała się otrzymanemu linkowi i wtedy zobaczyła, że różni się on od innych dodatkowymi znakami. Kobieta zwróciła na to uwagę rzekomej sprzedającej, a ta ją zablokowała. Do tej chwili mieszkanka powiatu nie otrzymała urządzenia, ani zwrotu pieniędzy.

- Apelujemy do mieszkańców o zachowanie ostrożności i rozsądku podczas zakupów w internecie. Warto dokładnie sprawdzać sprzedającego, a także towar, który nas interesuje. Szczególnie weryfikujmy niezwykle atrakcyjne oferty sprzedaży. Może się okazać, że mocno zaniżona cena to tylko przykrywka, a transakcja jest oszustwem - przekazali policjanci.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1243 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39