Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku świętuje 60-lecie. Koncert jubileuszowy w OiFP

2012.05.17 00:00
Już 19 maja uroczystym koncertem prowadzonym przez profesor Bożennę Sawicką i Annę Moniuszko rozpoczną się w Operze i Filharmonii Podlaskiej uroczyste obchody 60-lecia Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku świętuje 60-lecie. Koncert jubileuszowy w OiFP
Fot: materiały organizatora

Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku to jeden z najstarszych chórów akademickich w Polsce. Zespół został utworzony w 1951 roku z inicjatywy studentów-entuzjastów śpiewu. Należy do kategorii chórów mieszanych, jego repertuar obejmuje utwory sakralne i świeckie, od epoki renesansu po prawykonania dzieł kompozytorów współczesnych. Chór wykonuje również dzieła oratoryjne i operowe, koncertując z zespołami symfonicznymi
i kameralnymi zarówno z Polski jak i zagranicy. Od lat 70-tych regularnie współpracuje z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej.

W programie pierwszej części koncertu jubileuszowego znajdą się utwory chóralne a cappella: Laudate Dominum (Alleluja) Mariana Sawy, Alma Redemptoris Mater ze zbioru Antyfony mariańskie Marka Jasińskiego, Missa Afro-Brasileira (Kyrie, Gloria, Agnus Dei, Dona nobis) Carlosa Alberto Pinto Fonseca, Swing low, sweet chariot w aranżacji Andersa Öhrwall'a, Nothing's gonna change my love for you w aranżacji Joachima Fischer'a.

Natomiast w drugiej części koncertu wystąpi Chór Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz soliści: Marta Wróblewska (sopran), Hanna Zajączkiewicz (sopran II), Karolina Kuklińska (alt). Artyści wykonają Glorię D-dur RV 589 Antonio Vivaldiego.

O wydarzeniu:

Koncert jubileuszowy - 60 lat Chóru Uniwersytetu Medycznego

andy

1217 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39