Ciało abp. Mirona zostanie pochowane w Supraślu

2010.04.13 00:00
Jak poinformował rzecznik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego ks. Henryk Paprocki, arcybiskup Miron, szef prawosławnego ordynariatu Wojska Polskiego zostanie pochowany na terenie klasztoru w Supraślu - podała PAP.
Ciało abp. Mirona zostanie pochowane w Supraślu
Fot: Szymek
Monaster w Supraślu

Data uroczystości pogrzebowej jest uzależniona od tego, kiedy zostanie i zidentyfikowane i przetransportowane do Polski ciało abp. Mirona.

Zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, metropolita Sawa powiedział, że abp Miron "kochał ten Supraśl i zażyczył sobie, żeby go tam pochować. I on będzie tam pochowany w podziemiach odbudowującej się świątyni". Chodzi o najważniejszą w tym klasztorze cerkiew Zwiastowania NMP, odbudowywaną od lat 80. ubiegłego wieku.

Arcybiskup Miron był wieloletnim przełożonym klasztoru w Supraślu. Pracował nad jego odbudową, gdy znalazł się w powojennych ruinach cerkwi głównej. Po podniesieniu do godności biskupa (hajnowskiego) z Supraśla przeniósł się do Hajnówki i został zwierzchnikiem prawosławnego ordynariatu w Wojsku Polskim.

Ponad 500-letni prawosławny męski monaster w Supraślu jest jednym z najważniejszych ośrodków życia monastycznego w Polsce.

MAG
1704 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39