Ciężarówka zderzyła się z pociągiem na przejeździe kolejowym. Są utrudnienia

2022.01.19 11:57
Polskie Linie Kolejowe wprowadziły zmiany w komunikacji na linii Siedlce-Białystok po wypadku na przejeździe.
Ciężarówka zderzyła się z pociągiem na przejeździe kolejowym. Są utrudnienia
Fot: Pixabay

W środę (19.01) o godz. 8.35 w pobliżu Siedlec na linii kolejowej Siedlce-Czeremcha, samochód ciężarowy znalazł się na przejeździe kolejowo-drogowym zabezpieczonym sygnalizacją świetlną.

- Doszło do kolizji z pociągiem PKP Intercity Białystok-Warszawa "Żubr". Lokomotywa pociągu Intercity została uszkodzona i wykoleił się przód pojazdu. Kierowca samochodu wcześniej opuścił pojazd - poinformował Tomasz Łotowski z zespołu prasowego PKP PLK S.A.

Do zdarzenia doszło w momencie mijania składu Intercity przez pociąg Polregio. Skład Polregio został również uszkodzony. Według wstępnych informacji, nikt z podróżnych i obsługi pociągów nie został poszkodowany. Sygnalizacja świetlna na przejeździe działała prawidłowo.

Ruch pociągów został wstrzymany na odcinku Siedlce-Białystok. Przewoźnicy organizują zastępczą komunikację autobusową.

Pasażerowie pociągu "Żubr" zostali bezpiecznie przesadzeni do zastępczej komunikacji autobusowej. Autobusem jadą do Siedlec, a dalej pociągiem Kolei Mazowieckich. Uszkodzony jest jeden z dwóch torów na odcinku 400 m. Teren jest zabezpieczony.

Na miejscu pracują służby. Dokładne okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać komisja.

[AKTUALIZACJA]

O godz. 14.10 wznowiono ruch pociągów na jednym torze linii Siedlce – Białystok. Na drugim torze pracują służby techniczne. Pociągi dalekobieżne i regionalne pojadą stałą trasą. Po zdarzeniu na przejeździe osiem składów zostało zastąpionych komunikacją autobusową. Na miejscu zdarzenia obowiązuje ograniczenie prędkości pociągów do 20 km/h.

Służby techniczne PLK z ciężkim sprzętem pracowały przy wkolejeniu lokomotywy, która została przygotowana do odholowania.

Informacje o bieżącym ruchu pociągów dostępne są na stronie portalpasazera.pl.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

582 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39