Cmentarz udekorowany. Patriotyczny gest białostockich radnych

2018.08.14 11:45
Radni Prawa i Sprawiedliwości postanowili udekorować groby na Cmentarzu Wojskowym w Białymstoku. Wszystko w związku z nadchodzącym świętem.
Cmentarz udekorowany. Patriotyczny gest białostockich radnych
Fot: Justyna Fiedoruk

W środę (15.08) przypada święto Wojska Polskiego. W związku z tym miejscy politycy postanowili zadbać o groby żołnierzy pochowanych w Białymstoku:

- Wspólnie z naszymi rodzinami, przyjaciółmi udekorowaliśmy groby żołnierzy polskich, którzy są pochowani na Cmentarzu Wojskowym w Białymstoku – mówi przewodniczący Komitetu Miejskiego PiS Artur Kosicki. - Chcemy tą akcją zachęcić białostoczan, Podlasian, ale i wszystkich Polaków do tego, żeby pamiętali o bohaterach w walce w obronie naszej Ojczyzny, byśmy dzisiaj żyli w wolnym, niepodległym kraju. Zachęcamy wszystkich, którzy w dniu jutrzejszym wybierają się na groby żołnierzy polskich, by postawili znicz, w ramach uhonorowania święta Wojska Polskiego, albo przystroili groby, jak myśmy to uczynili - dodaje.

Na krzyżach nagrobków pojawiły się więc biało-czerwone wstążki. Niestety, jak zauważają organizatorzy akcji, pomniki są w coraz gorszym stanie i trzeba o nie należycie zadbać.

- Zaczynając tę akcję w ubiegłym roku chcieliśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na mogiły żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej, które stanowią na tym cmentarzu większość, jest ich około 300. Te krzyże na grobach niestety z roku na rok wyglądają coraz gorzej, napisy zaciera czas – wyjaśnia Paweł Myszkowski.

Żołnierze są pochowani nie tylko na cmentarzu przy ul. 11 listopada, ale i wielu innych białostockich nekropoliach.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

988 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39