Co za wymiana ciosów. To był istny horror

2024.02.04 14:39
Zawodnicy REA BAS-u Białystok zmierzyli się w 21. kolejce Tauron 1. Ligi z Astrą Nowa Sól. Potyczka ta zapewniła mnóstwo emocji i dała solidną porcję siatkówki na wysokim poziomie. Niestety po zakończonej rywalizacji z triumfu cieszyli się goście. Astra wygrała bowiem w stolicy Podlasia 3:2.
Fot: Wioleta Choińska

Domowy mecz z Astrą, która w ligowej tabeli znajduje się nieco wyżej od BAS-u, rozpoczął się dla białostoczan wyśmienicie. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Andrzejewskiego szybko zyskał kilka oczek przewagi, ale mniej więcej w połowie seta goście dogonili gospodarzy, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę (25:20), dlatego ekipa z północno-wschodniej Polski przegrywała 0:1.

Później REA BAS znowu poległ, tym razem 21:25, więc sytuacja drużyny ze stolicy Podlasia stała się bardzo trudna. Gdy w trzeciej partii Astra prowadziła 10:7, wydawało się, że za moment mecz się zakończy, jednak białostoczanie zdołali się podnieść, dzięki czemu byliśmy świadkami wielkich emocji. W omawianym secie gospodarze po heroicznej walce zwyciężyli na przewagi 28:26, po czym niesiony dopingiem własnych kibiców REA BAS poszedł za ciosem i rozbił rywala do 16. Taki obrót spraw oznaczał, że rozegrany zostanie tie-break, a w nim… znów nieco więcej jakości pokazali niestety goście. W decydującej odsłonie spotkania padł wynik 15:12 dla Astry, dlatego to nowosolanie dopisali do swego konta dwa punkty. REA BAS musiał zadowolić się oczkiem.

W następnej serii zmagań I-ligowa drużyna z Białegostoku zmierzy się na wyjeździe z Olimpią Sulęcin. Podlasianie w tej chwili zajmują lokatę numer 9, natomiast najbliższy przeciwnik REA BAS-u sklasyfikowany jest na pozycji 12.