CoderDojo. Bezpłatne zajęcia komputerowe dla dzieci

2014.06.04 00:00
Już w tę sobotę (7.06) w Białymstoku startują pierwsze zajęcia CoderDojo. Dzieci pod okiem mentorów będą uczyć się obsługi komputera, a nawet programowania i tworzenia stron internetowych. Na zajęcia wstęp wolny.
CoderDojo. Bezpłatne zajęcia komputerowe dla dzieci
Fot: materiały prasowe

CoderDojo jest to międzynarodowa sieć klubów, w których dzieci bezpłatnie mogą uczyć się jak wykorzystywać komputer kreatywnie, a zwłaszcza programować, tworzyć strony internetowe, aplikacje, gry i efektywnie wykorzystywać nowoczesne technologie.

W najbliższą sobotę (7.06) ruszą pierwsze takie zajęcia w Białymstoku. Opiekunowie-organizatorzy przygotowali na tę okazję wiele atrakcji. Zdradzają jednak tylko tyle, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już niedługo na białostockiej stronie projektu będzie można zagrać w pierwsze gry. Podkreślają również, że pomimo tego, że stereotypowy programista to mężczyzna, to w białostockim Dojo bardzo mile widziane są dziewczynki.

Zajęcia odbywać się będą w soboty (również w wakacje) w sali udostępnionej przez firmę Transition Technologies w Białymstoku przy ul. Sienkiewicza 82. Białostockie Dojo nie dysponuje na razie żadnym sprzętem, dlatego organizatorzy proszą o przyniesienie własnych laptopów.

Na zajęcia wstęp wolny, ale z powodu ograniczonej liczby miejsc należy się wcześniej zarejestrować na: 19185-1.evenea.pl.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl
1491 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39