Coś dla małych i dla dużych. BTL zaprasza na majówkowe spektakle [KONKURS]

2024.04.27 09:20
Białostocki Teatr Lalek zaprasza na spektakl dla młodzieży i dorosłych "Pustostany" oraz spektakl dla dzieci "Czerwony kapturek". Będzie można je zobaczyć na scenie BTLu już niebawem.
Coś dla małych i dla dużych. BTL zaprasza na majówkowe spektakle [KONKURS]
Fot: Krzysztof Bieliński/Białostocki Teatr Lalek

Spektakle "Pustostany" oraz "Czerwony kapturek" będą prezentowane na scenie Białostockiego Teatru Lalek od piątku (3 maja) do niedzieli (5 maja).

"Pustostany"

"Pustostany" to inscenizacja książki autorstwa Doroty Kotas z 2019 roku, zrealizowana przez Białostocki Teatr Lalek. Podobnie jak w książce, spektakl ukazuje nietypowe aspekty życia codziennego, widziane z perspektywy głównej bohaterki i narratorki. Opowieści rozgrywają się na warszawskim osiedlu, w miejscach takich jak poczta, sklep monopolowy, kwiaciarnia czy też kiosk. Wszystkie te historie są splecione przez uważnie obserwującą rzeczywistość główną bohaterkę, która zamieszkuje opuszczone mieszkanie w jednej z kamienic.

Sztuka powstała w reżyserii Waldemara Wolańskiego. W rolę głównej bohaterki wciela się aktorka Łucja Grzeszczyk.

"Czerwony kapturek"

"Czerwony kapturek" rozpoczyna się wejściem na scenę Ryszarda Dolińskiego i Krzysztofa Bitdorfa, którzy wcielają się w samych siebie. Pojawiają się w przestrzeni scenicznej z zamiarem zabrania dzieci w magiczną podróż z opowieścią, lecz szybko okazuje się, że nie są pewni, jaką historię właściwie chcą opowiedzieć. Nagle na scenie pojawia się mała dziewczynka, która staje się impulsem do rozpoczęcia akcji.

Autorem sztuki jest Pavel Polak. Rolę reżysera pełni Karol Fischer. W obsadzie występują: Łucja Grzeszczyk, Krzysztof Bitdorf oraz Ryszard Doliński.

Organizujemy konkursy, w których można wygrać zaproszenia na spektakle. Można wziąć w nich udział TUTAJ oraz TUTAJ.

Więcej informacji:
Spektakl "Pustostany"
Spektakl "Czerwony kapturek"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39