Cóż to był za popis! Strzelili rywalom aż 9 goli

2022.11.28 09:35
Zawodnicy Futbalo odnieśli w niedzielę (27.11) 5. zwycięstwo w tym sezonie. Białostocki zespół występujący w I lidze futsalu (gr. północna) pokonał wysoko na wyjeździe Mrówkę UKS Orlik Mosina.
Fot: Futbalo Białystok

Po ubiegłotygodniowej porażce z Futsalem Świecie ekipa Futbalo znalazła się przed znakomitą okazją do szybkiej rehabilitacji, gdyż w niedzielę rywalem białostoczan była ostatnia w stawce Mrówka UKS Orlik Mosina.

Zespół z północno-wschodniej Polski podczas delegacyjnej batalii z outsiderem na prowadzeniu znalazł się już w 5. minucie, kiedy to gola zdobył Jakub Małyszko, ale Futbalo nie poszło za ciosem i jeszcze w pierwszej połowie niżej notowani gospodarze wyrównali. Remis na tablicy wyników widniał jednak tylko przez chwilę, gdyż 12 sekund później swój strzeleckim popis rozpoczął Damian Grabowski, który tuż przed przerwą strzelił też bramkę na 3:1.

Po zmianie stron przewaga Futbalo była jeszcze większa, dlatego białostoczanie z dużym spokojem kontrolowali przebieg wydarzeń. Kolejne trafienia na konto klubu ze stolicy Podlasia zdobywali Hubert Stachurski, Tomasz Koniczek, Bartosz Borowik, Jakub Konon oraz Damian Grabowski, który to w drugiej połowie dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, w efekcie czego zakończył on mecz z dorobkiem 4 goli. Raz do siatki piłkę zapakowali też zawodnicy z Mosiny, więc ostatecznie Futbalo zwyciężyło niedzielną potyczkę 9:2.

- Najważniejsza była wygrana i ten cel zrealizowaliśmy. W naszej grze było dziś sporo mankamentów. Wynik jest wysoki, ale nie ustrzegliśmy się błędów. Czeka nas ciężki tydzień pracy, aby być w optymalnej dyspozycji na spotkanie z Kamienicą. Serdecznie zapraszam kibiców na trybuny w sobotę o godz. 17.00. Mam nadzieję, że wasz doping poniesie nas do zwycięstwa. Starcia z We-Met Futsal Club zawsze gwarantują dużo emocji i są ciekawymi widowiskami - powiedział po pokonaniu outsidera Jakub Budźko, trener Futbalo.

W 10. kolejce I ligi o punkty walczył też inny białostocki zespół - Bonito Helios. Niestety drugi przedstawiciel stolicy Podlasia nie zdołał podczas wyjazdowego starcia z Futsalem Świecie sprawić niespodzianki. Bonito przegrało 0:3, a gole na konto gospodarzy zdobywali Karol Czyszek, Piotr Kaczkowski oraz Jakub Hapka.

W tej chwili Futbalo zajmuje w I-ligowej tabeli miejsce numer 5, natomiast Bonito Helios znajduje się tuż nad strefą spadkową, czyli na pozycji 10.

Aktualna tabela I ligi futsalu (gr. północna)
12. Mrówka Mosina 10 3 1 0 9 20:60

Mrówka UKS Orlik Mosina - Futbalo Białystok 2:9 (1:3)
Bramki dla Futbalo: Damian Grabowski (x4), Hubert Stachurski, Tomasz Koniczek, Bartosz Borowik, Jakub Konon, Jakub Małyszko

Futsal Świecie - Bonito Helios Białystok 3:0 (2:0)
Bramki: Karol Czyszek 8, Piotr Kaczkowski 19, Jakub Hapka 26