Część radnych nie chce podwyżek cen biletów i opłat za parkingi

2012.02.21 00:00
Na ostatnim przed najbliższą sesją rady miejskiej posiedzeniu komisji budżetu i finansów radni nie poparli prezydenckich projektów podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej i opłat w strefie płatnego parkowania.
Część radnych nie chce podwyżek cen biletów i opłat za parkingi
Fot: ESD

Grupa radnych pracująca w komisji budżetu i finansów negatywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie strefy płatnego parkowania. Według niego opłata za pozostawienie na godzinę samochodu w ścisłym centrum Białegostoku wynosiłaby nie jak do tej pory 1,20, a 2,40 zł. Ponadto strefa zostałaby rozszerzona i na jej nowym obszarze opłaty byłyby na poziomie dotychczasowym, czyli 1,20 zł za godzinę.

Komisja nie poparła również propozycji podwyżek cen urzędowych za usługi przewozowe komunikacją miejską. Projekt zakłada, że bilet normalny jednorazowy kosztowałby nie 2,40, a 2,80 zł, zaś miesięczny imienny zamiast 72 - 80 zł.

Komisja budżetu i finansów wyraziła natomiast zgodę na zmiany w budżecie miasta na ten rok. Po modyfikacji, znalazło się w nim 2 mln zł na organizację festiwalu Pozytywne Wibracje w Białymstoku.

Ostateczna decyzja, czy projekty uchwał wejdą w życie zapadnie na najbliższej sesji rady miejskiej. Odbędzie się ona w poniedziałek (27.02).

Przeczytaj także:
Będzie kolejna podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej

Kierowcy zapłacą wiecej w strefie płatnego parkowania

E.S.

881 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39