Cztery i cztery. Filmy, książki, papiery. Wystawa Wojciecha Koronkiewicza

2013.02.21 00:00
Krótkometrażowe filmy, ręcznie wykonane książki-listy, szablony. W Centrum im. Ludwika Zamenhofa oglądać będzie można wystawę prac Wojciecha Koronkiewicza.
Cztery i cztery. Filmy, książki, papiery. Wystawa Wojciecha Koronkiewicza

"Zostawiłem swój rower pod Labalbalem. Nie pamiętam, kiedy po raz ostatni nakręciłem jakiś film. Od kilku miesięcy przychodzę do Centrum Zamenhofa i wycinam szablony. Dostałem pracownię w piwnicy. Okienko wychodzi na chodnik przy ulicy Warszawskiej. Przypominam szewca z bajki Szelburg-Zarembiny. Szewc ów marzył o dalekich podróżach, ale zawsze miał mnóstwo pracy i całe życie spędził w warsztacie. Okienko warsztatu było tak nisko, że widać było tylko buty. Ja zamiast naprawiać buty, wycinam szablony. Niosę je potem do Dyrektora, ten zaś się śmieje lub marszczy nos." – pisze Koronkiewicz.

Na wystawie, której wernisaż odbędzie się w piątek, zaprezentowane zostaną krótkometrażowe filmy z plejadą poetów polskich. Nie zabraknie unikatowych książek-listów wykonywanych ręcznie, wydawanych w kolekcjonerskich nakładach i oprawianych z użyciem bardzo nietypowych materiałów (papier ścierny, blacha stalowa, futro). Niezwykle bogato reprezentowane będą szablony – jedna z najlepiej rozpoznawalnych form street artu, która stała się w ostatnich latach główną formą aktywności twórczej Wojciecha Koronkiewicza. Część prac artysta wykona na żywo!

O wydarzeniu: Cztery i cztery. Filmy, książki, papiery. Wystawa Wojciecha Koronkiewicza

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1564 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39