Czwartek przyniesie nam ocieplenie i obfite opady deszczu ze śniegiem

2024.01.18 07:31
Przed nami dość ciepły, lecz pochmurny i mokry dzień. Specjaliści przewidują na dziś także duży spadek ciśnienia atmosferycznego.
Czwartek przyniesie nam ocieplenie i obfite opady deszczu ze śniegiem
Fot: Pixabay

Synoptycy zapowiadają, że czwartek wniesie do stolicy województwa podlaskiego lekki powiew ciepła. W ciągu dzisiejszego dnia mogą pojawić się jednak obfite opady deszczu ze śniegiem.

Ogólne warunki pogodowe

Termometry wskazywać będą maksymalnie 2°C za dnia i -7°C w nocy.

Temperatura odczuwalna również będzie znacznie wyższa niż w ciągu minionych dni. Synoptycy oszacowali jej wartość na 1°C. Zawieje lekki, zachodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 12 km/h. Zachmurzenie pokryje całą powierzchnię nieba. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 989 hPa.

W ciągu dnia mogą wystąpić obfite opady deszczu ze śniegiem. W związku z zapowiedzianą na dziś dodatnią temperaturą powietrza, biały puch, który znajduje się na białostockich drogach zacznie topnieć. Oba te zjawiska przyczynią się do wzrostu poziomu wilgotności powietrza, którego wartość osiągnie dziś aż 100 proc. W naszym mieście wciąż panować będą niekorzystne warunki biometryczne.

Długość dnia i nocy

Słońce wzeszło dziś już o godzinie 7:31. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:37, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:44. Długość dnia wyniesie 8 godzin i 13 minut.

Księżyc pojawi się na horyzoncie o godzinie 10:23, a jego zachód przypada na pięć minut po północy. Noc z czwartku na piątek trwać będzie przez 15 godzin i 47 minut.

Nietypowe święta i imieniny

Czwartek, 18 stycznia to osiemnasty dzień bieżącego roku. Zgodnie z kalendarzem świąt nietypowych obchodzimy dziś: Dzień Zdrowej Wagi Kobiet oraz Dzień Kubusia Puchatka.

Swoje imieniny świętują: Beatrycze, Małgorzata, Ammonia, Ammoniusz, Atenogenes, Bogumił, Krystyna, Liberata, Lubart, Monika, Piotr, Pryska, Regina, Sędziwoj, Wenerand, Woluzjan oraz Zuzanna.

Przysłowie:

"Gdy na Małgorzaty mróz, jeszcze długo nie pojedzie wóz".

Cytat dnia:

"Przy­jaciel to ktoś, kto da­je ci to­talną swo­bodę by­cia sobą." - Jim Morrison

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

876 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39