Czy Białystok jest kobietą? Warsztaty tylko dla pań w Arsenale

2011.02.15 00:00
Czy kobiety są obecne w przestrzeni miejskiej Białegostoku? Z jakimi zadaniami muszą się zmagać we współczesności? Panie, które odpowiedzi na te i inne pytania chcą wyrazić w plastycznej formie, mogą się zapisać na warsztaty szablonu w Galerii Arsenał pt. "Białystok jest kobietą?"
Czy Białystok jest kobietą? Warsztaty tylko dla pań w Arsenale
Fot: Galeria Arsenał
Zdjęcie wileńskiego graffiti w obiektywie Romualda Mieczkowskiego

Kontekstem akcji jest 8 marca, Dzień Kobiet, lecz samo święto i związane z nim działanie jest pretekstem do dyskusji o poważnych sprawach w lekkiej i przystępnej formie. Warsztaty skupią na tematach związanych z obecnością kobiet w mieście: ich zdrowiu, wygodzie życia, edukacji, szansach zawodowych, rozrywkach. Następnie swoje obserwacje i doświadczenia uczestniczki wyrażą za pomocą szablonu, który jest techniką street artu. Poza wartością estetyczną, szablony często niosą ze sobą przekaz o wydźwięku politycznym lub społecznym. Zaskakujący przechodnia na ulicy barwny szablon przemawia do wyobraźni, wrażliwości, odpowiedzialności, poczucia humoru. Jednocześnie wpuszcza sztukę do codziennego miejskiego krwiobiegu.

- Nasza akcję przeprowadzimy z pełnym poszanowaniem estetyki miasta. Nie będziemy odbijać prac na zabytkach i obiektach sakralnych, nowych elewacjach itp. Z przyjemnością zaś na starych murach w miejscach uczęszczanych i w wielu innych - mówi Joanna Dolecka, koordynatorka warsztatów z Galerii Arsenał. Panie wspierać będzie Wojciech Koronkiewicz, dziennikarz, społecznik, wieloletni miłośnik i twórca szablonów.

Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać na adres: j.dolecka@galeria-arsenal.pl do czwartku 17 lutego. Ilość miejsc ograniczona! Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę, 19-20 lutego w godz. 13.00 - 16.00.

Tłumaczenie z litewskiego napisu do graffiti znajdującego się poniżej: "Boziu, spraw, żeby Litwini pojęli jedności piękno, siłę i pożytek i żeby chłopaki dorobili się na swoich rysunkach."

MAG

1619 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39