Czy cmentarze są zamknięte?

2020.04.07 13:59
W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, białostoczanie zastanawiają się czy mogą odwiedzić zmarłych na cmentarzu. Wstęp nie jest wzbroniony, jednak należy stosować się do obowiązujących powszechnie wymogów bezpieczeństwa.
Czy cmentarze są zamknięte?
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka
Czy zakazy dotyczą również wstępu na cmentarze?

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy, a co za tym idzie białostoczanie będą odwiedzać groby swoich najbliższych na cmentarzach. Szczególnie wyznawcy prawosławia udają się licznie w tym okresie na nekropolie - tradycyjnie odwiedzają je we wtorek paschalny (w tym roku wypada on 21 kwietnia).

Zaczęły pojawiać się pytania, czy z związku z zakazem wchodzenia do parków i lasów, obowiązuje również zakaz wstępu na cmentarze.

- Temat jest bardzo drażliwy. Jest to przede wszystkim związane ze zbliżającymi się świętami. W rozporządzeniu ministra zdrowia cmentarze się nie znalazły - przypomniał we wtorek (7.04) prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

By uniknąć zgromadzeń, które mogą przyczynić się do rozprzestrzeniania się koronawirusa, białostockie służby będą kontrolować osoby, które przyjdą odwiedzić cmentarz. Odwiedzających obowiązują powszechnie stosowane wymogi bezpieczeństwa, czyli zakaz zgromadzeń powyżej 2 osób. W przypadku dwóch osób stojących przy nagrobku będzie obowiązywało zachowanie dystansu 2 m.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1476 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39