Czy muzyka złagodzi obyczaje w Białymstoku? Niekoniecznie

2023.06.09 12:29
Jak się okazuje, kultura może podzielić. Bowiem w Białymstoku w tym samym terminie odbędą się aż trzy imprezy muzyczne. Będą to Up To Date Festival, Dni Miasta Białegostoku i Disco pod Gwiazdami.
Czy muzyka złagodzi obyczaje w Białymstoku? Niekoniecznie
Fot: Maciej Safaryn
Dni Białegostoku 2022

Wydarzenia kulturalne podzieliły władze Miasta Białystok oraz województwa. Tak jak Festiwal Up To Date finansowany jest i przez prezydenta i marszałka, tak już Dni Miasta są miejską imprezą, natomiast Disco pod Gwiazdami organizuje marszałek. Wszystkie te eventy odbędą się w weekend 23-25 czerwca.

Na Twitterze rozgorzała dyskusja, pojawiły się głosy o tym, że marszałek chce zrobić konkurencyjną imprezę dla Dni Miasta. Co ciekawe, zarówno podczas Dni Miasta, jak i Disco pod Gwiazdami występy niektórych artystów się zdublują, m.in. Viki Gabor.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski na swoim twitterowym profilu pisze: Żeby się dogadać to trzeba rozmawiać, marszałek ma kompleksy i leczy je za publiczne pieniądze. Dni Miasta to impreza cykliczna i wiadomo kiedy się odbywa. Marszałek tańczył na głowie i postrzega świat z tej perspektywy.

Zaś jego zastępca Rafał Rudnicki tak komentuje tę sytuację: Dni Miasta #Białystok od zawsze odbywają się w tym terminie. Komuś bardzo zależało, żeby namieszać, żeby zrobić konkurencję miastu. I w tym przypadku trzeba mówić, jak jest… Podobnie było zresztą w przypadku Juwenaliów - też była tradycja wręczania kluczy do bram miasta, która została złamana.

Dni Miasta Białegostoku odbędą się od 23 do 25 czerwca, Up To Date potrwa od 23 do 24 czerwca, zaś Disco pod Gwiazdami 23 czerwca.

Co wybiorą białostoczanie?

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
923 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39