Dom

Czym powinien charakteryzować się dobry materac do spania?

2021.01.11 15:55
Jakie są filary skutecznego wypoczynku? Zapraszamy do naszego poradnika, w którym opiszemy rolę materaca dla snu.
Czym powinien charakteryzować się dobry materac do spania?

Niezwykle ważny, lecz nie do końca zbadany – oto co wiemy o roli snu w naszym życiu

Dlaczego sen jest tak istotnym aspektem funkcjonowania każdego z nas? Możemy rzucać banałami – to wypoczynek, to średnio jedna trzecia naszego życia, to szansa na zregenerowanie się. Spójrzmy jednak na tę kwestię z bardziej naukowej perspektywy. Sen to kluczowy, niezastąpiony i niezwykły pod wieloma kwestiami proces. Jest on silnie związany z naszą psychiką. Odpowiada za naszą sprawność zarówno mentalną, jak i fizyczną. Pomaga faktycznie się zregenerować, nie tylko w potocznym sensie – nocny wypoczynek bardzo głęboko oddziałuje na nasz organizm.

W trakcie snu dokonuje się między innymi konsolidacja śladu pamięciowego, dzięki której lepiej zapamiętujemy to, co ważne. Gdy jesteśmy wyspani, nasz refleks i sprawność stoją na najwyższym możliwym poziomie. Łatwo stwierdzić, że sen jest niezwykle istotny, jednak to dopiero wstęp do jego złożoności. Reguluje działanie hormonów, ma ogromny wpływ na zapobieganie chorobom serca i niektórym problemom natury psychicznej. Co ciekawe, pomimo wieloletnich badań wciąż nie wiemy o nim wszystkiego. Obecnie dostępne informacje pozwalają nam jednak określić sposoby na odpowiednie wsparcie ciała w trakcie snu i zapewnienie komfortu, na jaki zasługujemy.

Szansa na lepszy sen: odpowiednie środowisko i komfort

Materac wydaje się być bardzo prostą konstrukcją. Podłoże, na którym śpimy, jest jednak kluczowe dla naszego wypoczynku. Czym powinien wyróżniać się odpowiedni model materaca? To zawiły i skomplikowany temat – podobnie zresztą jak sam sen.  Firma Hilding pokazuje nam jednak pewne filary, które sprawiają, że każdy może spać wygodnie i komfortowo.

Warto podkreślić, że nie istnieje pojedynczy doskonały materac, który spełni wymagania każdego użytkownika. Bogactwo różnorodnych propozycji sprawia jednak, że każdy może wybrać idealny materac pod kątem swoich własnych potrzeb. Aby wybrany model mógł wspierać nas w wypoczynku, musi sprawdzić się w czterech najważniejszych obszarach.

Oto one:

- Ergonomia – to podstawa w zapewnieniu wygodnego snu. Należy przede wszystkim dobrać wymiary materaca do naszych potrzeb; na przykład dla pary minimalne gabaryty powinny wynosić 140x200. Dodatkowo istotną kwestią jest odpowiednia twardość. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie www.zdrowykregoslup.pl.

- Higiena snu – możliwość wyprania pokrowca, działanie antyalergiczne, skuteczne radzenie sobie z bakteriami. Wszystkie z tych kwestii są ważne dla zdrowego snu, efektywnego wysypiania się i budzenia się z pełną gotowością na wyzwania kolejnego dnia.

- Mikroklimat – bardzo silnie związany z higieną. Aby materac mógł radzić sobie z mikroorganizmami, musi zapewniać odpowiednią wentylację. Ma to także spore znaczenie dla naszego snu!

- Długotrwałe wsparcie dla organizmu – materace Hilding często objęte są bardzo długimi okresami gwarancji. Mowa tu nawet o 15 latach. Dzięki temu mamy pewność, że przez długi czas będą działać na korzyść naszego zdrowia – bez odkształceń.

Postaw na wiedzę ekspertów

Rozwiązania marki Hilding powstają na bazie nieustannie rozwijanej wiedzy naukowców z centrum badawczego SleepLab. Skupienie się na specjalistycznym podejściu do różnych dziedzin, które wpływają na nasz sen, to recepta na odpowiedni wypoczynek. W ofercie Hilding można znaleźć szeroki przegląd różnych propozycji projektowanych pod kątem spełnienia wcześniej wymienionych aspektów. Mowa tu o renomowanych modelach takich jak Hilding Fandango, Hilding Rumba czy Hilding Zorba – każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Po więcej inspiracji zapraszamy na serwis www.veronique.pl.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

708 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39