Daj Włos! Przyjdź na darmowe strzyżenie i podaruj swoje włosy kobietom walczącym z rakiem

2015.12.04 00:00
Białostocki salon Szalone Nożyczki włączył się w akcję, w ramach której za oddanie włosów oferuje darmowe ścięcie i metamorfozę. Zebrane włosy zostaną przekazane Fundacji Rak&Roll i posłużą do stworzenia peruk kobietom po chemioterapii.
Daj Włos! Przyjdź na darmowe strzyżenie i podaruj swoje włosy kobietom walczącym z rakiem
Fot: Szalone Nożyczki

W poniedziałek (7.12) w godz. 9.00-20.00 w białostockim salonie fryzjerskim Szalone Nożyczki przy ul. Podleśnej 12 będzie możliwość darmowego obcięcia włosów w zamian za przekazanie ich Fundacji Rak&Roll.

- Przystąpiliśmy do akcji dzięki naszym klientkom, które zdecydowały się radykalnie obciąć włosy, ale nie chciały, by się one zmarnowały. Wyszukały informacje o inicjatywie "Daj Włos!" Fundacji Rak&Roll i zapytały, czy byśmy w to nie weszli - opowiada Katarzyna Blaszko z Szalonych Nożyczek, pierwszego w Białymstoku salonu, który zaoferował taką usługę.

By wziąć udział w metamorfozie, należy mieć min. 25 cm włosów do ścięcia - naturalnych lub farbowanych.
- Ważne jest, by były one zdrowe - dodaje Katarzyna Blaszko.

Obowiązują zapisy telefoniczne (515 920 030). Tego dnia będą dostępne 4 stanowiska.

Dodatkowo z Rak&Roll nawiązała współpracę białostocka fundacja "Pomóż Im", w ramach której jeśli kobiety z podlaskiej onkologii będą potrzebowały peruk, to zostaną one wytworzone właśnie z zebranych w poniedziałek włosów.

Akcja "Daj Włos!" jest odpowiedzią na sytuację kobiet podczas chemioterapii, których często nie stać na naturalne peruki (takie są tylko częściowo refundowane przez NFZ). Dlatego teraz każdy, kto chce obciąć włosy, może przekazać je na perukę, które potem za darmo otrzymają chore kobiety.

Ewa Reducha
ewa.r@bialystokonline.pl

1148 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39