Darmowa rehabilitacja dla dzieci. Można się zgłaszać

2022.06.09 12:35
Fundacja "Pomóż Im" po raz kolejny zapewni bezpłatną rehabilitację niepełnosprawnym dzieciom z Białegostoku. Pierwsze zabiegi rozpoczną się już w czerwcu.
Darmowa rehabilitacja dla dzieci. Można się zgłaszać
Fot: Fundacja "Pomóż Im"

Fundacja "Pomóż Im" zrealizuje projekt pod nazwą "Ruch kluczem do aktywności i rozwoju IV edycja". Dzięki temu po raz kolejny niepełnosprawne dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji. Wszystko dzięki środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Na zabiegi może liczyć 28 dzieci. Rozpoczną się już w czerwcu.

Każde z dzieci, które weźmie udział w projekcie będzie miało zapewnionych 10 rehabilitacji oraz dodatkową wizytę kwalifikującą do indywidualnej terapii. Zabiegi będą odbywały się w Familijnym Centrum Medycznym prowadzonym przez Fundację "Pomóż Im”, przy ul. Mazowieckiej 33 
w Białymstoku.

– Projekt będziemy realizowali po raz czwarty z rzędu - jest on niezwykle ważny, bowiem umożliwi udział w bezpłatnej rehabilitacji niepełnosprawnym dzieciom bez oczekiwania 
w długich kolejkach – informuje dr n. med. Eryk Latoch, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im". – Pierwsze zabiegi rozpoczniemy jeszcze w czerwcu i będziemy je realizować do początku grudnia – dodaje.

W sumie w tegorocznej akcji zostanie przeprowadzonych 308 zabiegów. To już czwarty raz, kiedy Fundacja "Pomóż Im” organizuje darmową rehabilitację. Dzięki temu, do tej pory skorzystało z niej 65 dzieci.

Osoby, które chciałyby zgłosić swoje dziecko do darmowych zabiegów mogą dzwonić do Familijnego Centrum Medycznego pod numer tel. 605 350 680.

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

489 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39