Darmowe warsztaty dla bezrobotnych. Można się jeszcze zgłaszać

2021.07.14 11:29
W lipcu zaplanowano jeszcze kilka darmowych spotkań z osobami bezrobotnymi. Chętni mogą się zapisywać.
Darmowe warsztaty dla bezrobotnych. Można się jeszcze zgłaszać
Fot: pixabay.com

Urząd Pracy zaprasza na warsztaty online

Wojewódzki Urząd Pracy, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku zaprasza bezrobotnych do udziału w darmowych szkoleniach. Dzięki nim zainteresowani mogą dowiedzieć się jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą też uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań. Obecnie odbywają się one online.

W najbliższy piątek (16.07) chętni mogą wziąć udział w warsztatach pt. "Elementy biznesplanu", które odbędą się w godz. 10.00-12.00. Podczas spotkania uczestniczy mogą dowiedzieć się czym dokładnie jest biznesplan, do czego jest potrzebny i jak go stworzyć. Omówiona zostanie też struktura biznesplanu.

Kolejne spotkanie zaplanowano na wtorek (20.07). Wówczas można będzie dowiedzieć się jak wygląda rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej. Eksperci wyjaśnią jak założyć własną firmę, jakich formalności należy wówczas dopełnić i jak wypełnić wniosek rejestracyjny CEIDG-1. Oczywiście jak zawsze będzie możliwość zadawania pytań.

Eksperci pokażą jak radzić sobie z emocjami i stresem

27 lipca odbędzie się spotkanie pt. "Emocje. Kryzysowy Zaradnik". Okazuje się, że w realizowaniu swoich założeń zawodowych często przeszkadzają nam emocje. Dlatego podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak sobie z nimi radzić i jaką rolę odgrywają w życiu.

Kilka dni później, 30 lipca, bezrobotni mogą wziąć udział w podobnych warsztatach - "Stres. Kryzysowy Zaradnik". Podczas spotkania prowadzący skupią się na stresie i tego, jaki ma wpływ na ciało i umysł. Pokażą uczestnikom jak stosować metody antystresowe i dlaczego warto to robić.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w warsztatach mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem tel. 5 74 97 244, mailowo wysyłając wiadomość na adres: biciz@wup.wrotapodlasia.pl bądź osobiście w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku przy ul. Pogodnej 22, w pok. 4 i 10.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl
1425 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39